• ŚWIĘTO SŁOWA W NASZEJ SZKOLE!

• W poniedziałek 09.09.2024r. w naszej szkole odbyła się wielka uczta słowa w ramach ogólopolskiej akcji ,,Narodowe Czytanie” organizowanej pod patronatem Pary Pprezydenckiej. W tym roku utworem przewodnim było ,,Kordian” Julusza Słowackiegoj. W gościnnej auli Klubu Seniora na forum całej szkoły czarowali interpretacją fragmentów utworu: Dyrektor Szkoły p. Jan Madej, p. Jadwiga Lenart, ks. Proboszcz Michał Polański, przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Kowal, oraz uczniowie: Alicja Grabiec, Justyna Watras, Igor Gudyka, a słowo wprowadzające przeczytała uczennica klasy IV Zuzanna Chudzik. Spotkanie zachwyciło wszystkich uczestników i pozostawiło niezapomniane wrażenia. Z niecierpliwością wszyscy czakają na przyszłoroczną odsłonę. Organizatorką akcji narodowego czytania była polonistka Krystyna Lenart.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• Szkoła Podstawowa im. św. Floriana w Kamieniu Podlesiu w roku szkolnym 2023/2024 przystąpiła do realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki programu rządowego  w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”

Wniosek złożony przez szkołę przeszedł pomyślnie i dzięki temu nasza szkoła zyskała finansowe wsparcie rządowe na zakup nowych książek do biblioteki .

Głównym celem programu była  poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy; wspieranie między innymi szkół podstawowych w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów poprzez:

• promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzież;
            • zakup książek będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami;
            • zakup nowych elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych:
              • zakup sprzętu komputerowego do wykorzystania przez nauczyciela bibliotekarza,
              • zakup oprogramowania dla bibliotek,
              • zakup czytników e-booków,
              • zakup elementów wyposażenia wnętrza biblioteki;
            • realizację działań promujących czytelnictwo.

W ramach realizacji wyżej wymienionego programu nasza szkoła otrzymane wsparcie przeznaczyła na:

• zakup nowości wydawniczych dla najmłodszych czytelników,
            • doposażenie biblioteki szkolnej w większą liczbę regałów bibliotecznych.
          • "Podróże z klasą"

• Nasza szkoła otrzymała fundusze na zorganizowanie wycieczki nad morze w ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji pn. "Podróże z klasą". Wycieczka organizowana jest dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej.  W programie wycieczki będziemy zapoznawać się z zabytkami, muzeami i kulturą regionów północnej części Polski. Chcemy pokazać uczniom miejsca związane z historią oraz uwrażliwić na piękno naszego kraju. Poprzez aktywnie spędzony czas w  miejscach o dużych walorach turystycznych chcielibyśmy równocześnie wzbogacić ich wiedzę oraz ukształtować postawę twórczą. W ramach tych funduszy odbędzie się wyjazd na zielona szkołę, której program przedstawia się następująco:

BIURO PODRÓŻY TĘCZA BOGUSŁAW WOJTAK                   37-410 ULANÓW WÓLKA TANEWSKA UL. GŁÓWNA 67A TEL.504054655 ,   www.bptecza.pl , email: tecza2003@interia.pl

TORUŃ – ROZEWIE – HEL – TRÓJMIASTO – MALBORK – GRUNWALD

TERMIN: 16-20.09.2024

DZIEŃ 1. WYJAZD 1.00

TORUŃ –  ZWIEDZANIE : ZABYTKOWE KAMIENICE  STAREGO MIASTA,DOM MIKOŁAJA KOPERNIKA

OBIADOKOLACJA  I  NOCLEG

DZIEŃ 2. ŚNIADANIE

ROZEWIE – MUZEUM  LATARNICTWA , HEL – SPACER NA KONIEC POLSKI BRZEGIEM MORZA BAŁTYCKIEGO

OBIADOKOLACJA I NOCLEG

DZIEŃ 3. ŚNIADANIE