Dnia 03.04. 2025 roku odbył się finał XV edycji Powiatowego Konkursu biologiczno – chemicznego Pierwiastki życia pod hasłem „Tlen i jego związki - wpływ na nasze zdrowie” organizowanym przez Zespół Szkół im. ks. Mieczysława Lachora w Górnie. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali: Justyna Watras z klasy VIII oraz Amelia Szajc i Igor Gudyka z klasy VII, którzy udali się na konkurs z opiekunem – panią Anną Gudyka. Do konkursu zgłosiło się 13 szkół z powiatu, łącznie 41 uczestników. Uczennica Amelia Szajc zdobyła III miejsce, a uczeń Igor Gudyka wyróżnienie w kategorii tablica informacyjna, wzorowo również zaprezentowała się Justyna Watras, dla której był już to kolejny udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym życząc dalszych sukcesów i pogłębiania wiedzy przyrodniczej.
Sukces naszych uczniów w konkursie „Pierwiastki życia”
Rozstrzygnięcie konkursu "Klasowy Mistrz Matematyki"
Matematyczny szkolny konkurs pt: ,,Klasowy Mistrz Matematyki” odbył się 12 marca 2025 roku, pozwalając uczniom każdej klasy sprawdzić swoje umiejętności matematyczne. Jego celem było wyłonienie najlepszego matematyka wśród uczniów danej klasy.
Uczniowie, którzy otrzymali tytuł ,,Klasowego Mistrza Matematyki”:
klasa I Franciszek Kołodziej
klasa II Julian Dubiel
klasa III Szymon Miazgowicz
klasa IV Mateusz Kołodziej
klasa VII Igor Gudyka
klasa VIII Barbara Guz
Gratulujemy i życzymy uczniom dalszych sukcesów.
Konkurs piosenki religijnej.
„ Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę” to temat tegorocznego spotkania z piosenką religijną w Kamieniu Prusinie. W spotkaniu, które ma rangę konkursu wojewódzkiego uczestniczyły trzy uczennice z naszej szkoły : Zuzanna Kowal i Emilia Piróg z klasy III oraz Beata Guz z klasy II. Dziewczynki pięknie zaprezentowały się śpiewając pieśń „ Jezus siłą mą” i godnie reprezentowały naszą szkołę tym prestiżowym wydarzeniu.
Szkolny konkurs recytatorski
W dniu 21 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie recytatorskim zorganizowanym z okazji nadejścia wiosny. Uczniowie zmierzyli się z niełatwą sztuką, jaką jest recytacja. Konkurs przebiegał we wspaniałej wiosennej atmosferze, pełnej radości, talentu i humoru. Mieliśmy okazję podziwiać pięknie przygotowane interpretacje wierszy znanych polskich poetów poruszające tematy związane głównie z wiosną i przyrodą. Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz gratulujemy zwycięzcom tj. Alicji Grabiec z klasy IV i Amelii Szajc z klasy VII.
Rekolekcje szkolne 2025!
Parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Kamieniu podlesiu i Szkoła Podstawowa im. Św. Floriana w Kamieniu Podlesiu organizują rekolekcje dla uczniów, które poprowadzi ks. Łukasz Mariuszyc.
DZIEŃ I - 1 kwietnia 2025 r. (wtorek)
Wszystkie klasy:
8.30 - zbiórka w szkole i przejście do kościoła
8.45 - 10.00 - Nauka rekolekcyjna w kościele dla wszystkich klas.
Po powrocie klasy I - IV obiad, a następnie projekcja filmu do ok. godz. 11.45 i powrót do domów.
10.20 - 11.30 - Spotkanie w auli z ks. Damianem Ziębą (klasy VI - VIII).
11.30 - obiad (klasy VI - VIII) a następnie powrót do domów.
DZIEŃ II - 2 kwietnia 2025 r. (środa)
Klasy I - IV
8.30 - zbiórka w szkole i przejście do kościoła
8.45 - 10.00 - Nauka rekolekcyjna dla klas I - IV (Droga Krzyżowa i nauka rekolekcyjna)
Po powrocie do szkoły obiad i spotkanie z wychowawcami do 12.00.
Klasy VI - VIII
9. 15 - Spotkanie w szkole z wychowawcami i przejście do kościoła
10.15 - 11.30 - Nauka rekolekcyjna w kościele dla klas VI - VIII.
(Msza św. z nałożeniem Krzyży dla kandydatów do Bieżmowania)
Po powrocie do szkoły obiad i powrót do domów.
Zapisy do szkoły i oddziału przedszkolnego!
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Floriana informuje, że od 03 marca do 04 kwietnia 2025 roku trwają zapisy do szkoły i do oddziału przedszkolnego. Dokumenty do uzupełnienia można pobrać ze strony szkoły.
Zimowisko
W dniach od 17 do 21 lutego w naszej szkole odbyło się zimowisko. Jego celem było zapewnienie opieki i bezpieczeństwa dzieciom oraz pożyteczne zagospodarowanie wolnego czasu poprzez rozwijanie zainteresowań i zdolności dzieci. Uczestnicy zimowiska doskonalili sprawności intelektualne i fizyczne, kształtowali właściwe nawyki i bezpieczne zachowania, rozwijali indywidualne zainteresowania i talenty poprzez udział w rozmaitych zajęciach sportowych, plastycznych, technicznych i muzycznych. Podczas zimowiska dzieci korzystały z wyżywienia w formie obiadu, uczestniczyły także w wyjeździe do kina w Kamieniu. W czasie zajęć nie zabrakło aktywnych form spędzania czasu. Na sali gimnastycznej odbywały się zajęcia sportowe, można było zagrać w tenisa i piłkę nożną. Zasadnicze cele organizacji zimowiska zostały w pełni zrealizowane. Dzieci przyjemnie i pożytecznie spędziły czas wolny, wolny rozwijając swoje pasje oraz nawiązując pozytywne relacje z rówieśnikami.
„WIOSKI BEZ TROSKI” - konkurs.
VI OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA DZIECI NA RYMOWANKĘ O BEZPIECZEŃSTWIE W GOSPODARSTWIE ROLNYM
„WIOSKI BEZ TROSKI”
Regulamin konkursu:
-
Konkurs ogłoszony jest pod hasłem „Wioski bez troski”.
-
Tematem konkursu jest popularyzowanie zasad bezpiecznej pracy oraz zaleceń prewencyjnych i profilaktycznych, stanowiących merytoryczną treść kampanii prewencyjnej „Dobrostan Rolnika”, która odnosi się do zdrowia człowieka w aspektach: fizycznym, psychicznym i społecznym.
-
Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z obszarów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym oraz podstawowych zaleceń profilaktyki zdrowotnej.
-
Konkurs upowszechnia m.in. „Wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat”.
Uczestnicy konkursu
1. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci urodzone w latach 2010-2014, których przynajmniej jeden rodzic/opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do konkursu.
2. Uczestnik z racji niepełnoletności musi posiadać zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w konkursie.
3. We współzawodnictwie nie mogą brać udziału nagrodzeni laureaci etapu centralnego w poprzednich edycjach konkursu.
Zadanie konkursowe
1. Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki (min. 4 wersy, max. 30), odnoszącej się do zasad bezpiecznej pracy oraz zaleceń prewencyjnych i profilaktycznych, stanowiących merytoryczną treść kampanii prewencyjnej „Dobrostan Rolnika”, która odnosi się do zdrowia człowieka.
2. Autorem rymowanki musi być uczestnik konkursu.
3. W rymowance musi się znaleźć przynajmniej 6 słów spośród niżej wymienionych, użytych w dowolnej liczbie i odmianie: zdrowie, stres, odpoczynek, aktywność, dobrostan, rolnik, badanie, lekarz, choroba, profilaktyka, dieta, depresja, ruch, bezpieczeństwo, rodzina.
4. Do konkursu uczestnik może przekazać tylko jedną pracę konkursową.
5. Zgłaszane prace nie mogą zawierać treści niezgodnych z prawem, posiadających znamiona plagiatu lub naruszających osobiste i majątkowe prawa Organizatora, a także osób trzecich. Rymowanki nie mogą zawierać treści zabronionych przez prawo, niecenzuralnych lub godzących w dobre obyczaje, zasady dobrego wychowania i kultury osobistej.
-
Konkurs plastyczny KRUS.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „Wioski bez troski” organizowanym przez KRUS w Leżajsku
Konkurs skierowany jest dla uczniów kl. 0 – VIII Szkoły Podstawowej.
Rozpatrywany będzie w dwóch kategoriach wiekowych:
-
I grupa – klasy 0–III,
-
II grupa – klasy IV–VIII.
Regulamin konkursu:
-
Konkurs ogłoszony jest pod hasłem „Wioski bez troski”.
-
Tematem konkursu jest popularyzowanie zasad bezpiecznej pracy oraz zaleceń prewencyjnych i profilaktycznych, stanowiących merytoryczną treść kampanii prewencyjnej „Dobrostan Rolnika”, która odnosi się do zdrowia człowieka w wymiarach: fizycznym, psychicznym i społecznym.
-
Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z obszarów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym oraz podstawowych zaleceń profilaktyki zdrowotnej.
-
Konkurs upowszechnia m.in. „Wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat”.
Zadanie konkursowe
1. Zadaniem konkursowym jest wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej, zwanej dalej pracą konkursową lub pracą plastyczną, w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej zasady bezpiecznej pracy oraz zalecenia prewencyjne i profilaktyczne dotyczące stanu psychofizycznego człowieka, stanowiące merytoryczną treść kampanii prewencyjnej „Dobrostan Rolnika”.
2. Praca konkursowa powinna być wykonana przez uczestnika konkursu z materiałów trwałych, gwarantujących odporność na zniszczenie w czasie transportu i przechowywania. Pracy nie należy oprawiać.
3. Praca plastyczna powinna być trwale opisana na odwrocie imieniem i nazwiskiem uczestnika konkursu.
4. Do konkursu nie będą dopuszczone prace, które zawierają treści niezgodne z prawem lub dobrymi obyczajami, posiadają znamiona plagiatu lub mogą prowadzić do naruszenia praw innych osób.
Termin zgłaszania prac do konkursu upływa 4 kwietnia 2025 r.
-
Uroczystość Dnia Babci i Dziadka
W środę 22 stycznia, jak co roku w naszej szkole zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I zaprosiły do szkoły swoje babcie i dziadków. Pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowały dla nich program artystyczny. W pierwszej części dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki po których wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Następnie uczniowie z klasy II i III przedstawiły „Jasełka”. Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku. Po występach głos zabrali Dyrektor Szkoły Jan Madej, Wójt Gminy Kamień Ryszard Bugiel oraz Proboszcz Parafii w Podlesiu Michał Polański, składając wszystkim babciom i dziadkom serdeczne życzenia. Po uroczystości wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
Jasełka
Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. W dniu 12 stycznia 2025r. po raz pierwszy „ Jasełka” przedstawione zostały dla wszystkich mieszkańców Podlesia w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Zgromadzeni w kościele wierni mogli przeżyć historię Maryi i Józefa, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Do nich to przybieżeli z pokłonem pasterze, mędrcy ze wschodu z najlepszymi darami, oraz dzieci ze swoimi czystymi serduszkami, alby złożyć te dary u stóp dzieciąteczka. Całość przedstawienia przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami śpiewanymi przez chór aniołów oraz indywidualnych wykonawców.
Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, wkład pracy pań M. Dudzik i G. Sycz, które przygotowały dzieci w szkole oraz pomoc ks. proboszcza Michała Polańskiego wpłynęły na to, że przedstawienie wywarło bardzo duże wrażenie wśród zgromadzonych mieszkańców Podlesia. Dzieci wcielające się w postaci biblijne miały natomiast możliwość żywego uczestniczenia w tej pięknej tradycji, a także okazję do zaprezentowania swoich umiejętności.
Życzenia!
Radosnych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia,
wypełnionych nadzieją i ufnością w lepsze jutro.
Niech te Święta upłyną w rodzinnej atmosferze spotkań
przy wigilijnym stole, wnosząc w nasze serca radość i wiarę.
Uczniom , Rodzicom i całej społeczności lokalnej
W imieniu swoim i nauczycieli
życzy dyrektor szkoły: Jan Madej
Wielki sukces recytatorów z naszej szkoły!
W dniu 18 grudnia 2024r. odbył się w ZS w Jeżowem Międzygminny Konkurs Recytatorski ,,Bo więcej waży jedna dobra strofa…” poświęcony poezji Czesława Miłosza, na którym wystapiło troje uczestników z naszej szkoły. Po zaprezentowaniu porywającej recytacji uczennica klasy IV Alicja Grabiec zdobyła II miejsce w kategorii klas I – IV, natomiast uczeń klasy VII Igor Gudyka zachwycił recytacją w kategorii wiekowej uczniów klas V- VIII i uzyskał III miejsce. W tej kategorii pięknie zaprezentowała się także uczennica klasy VII Amelia Szajc. Uczniów przygotowała do występów pani Krystyna Lenart. W konkursie brało udział 30 uczestników, toteż sukces naszych uczniów jest bardzo duży. Gratulujemy i życzymy kolejnych równie udanych występów.
Wycieczka do zakładów KOBEX i REMET.
Uczniowie klasy 8 i 7 w ramach zajęć z doradztwa zawodowego odwiedzili zakłady pracy KOBEX i REMET. Są to największe firmy w gminie Kamień zatrudniające wielu pracowników. Wycieczka odbyła się 29 listopada 2024 r. W wycieczce uczestniczyło kilku uczniów z klasy 8 ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu.. Po zakładzie KOBEX oprowadzał nas w pan Włodek Grabowski i pan Kazimierz Burek. Po zakładzie REMET oprowadzał uczniów pan Kamil Bednarz.
Podczas zwiedzania mogliśmy zaobserwować pracujących na praktykach obecnych uczniów z zawodu operator obrabiarek CNC z Branżowej Szkoły I Stopnia w Kamieniu, ale także absolwentów, Niektórzy po ukończeniu szkoły pozostali w tych zakładach i są w nich zatrudnieni, np. Aleksandra Polańska. Uczniowie klasy 8 i 7 mieli możliwość podczas tej wycieczki zapoznać się z całym procesem produkcyjnym, zasadami bhp obowiązującymi w tego typu zakładach oraz możliwościami podjęcia pracy na rożnych stanowiskach. Opiekunami podczas tego wyjazdu były panie: Teresa Bednarz i Marta Sztaba. Teresa Bednarz.
Wizyta w "Fantazji" i spotkanie z Mikołajem.
W dniu 6 grudnia 2024r. uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w spotkaniu z Mikołajem w Centrum Zabaw "Fantazja" w Rzeszowie. Było to wielkie przeżycie dla najmłodszych uczniów naszej szkoły i mile spędzony czas.
Sukces literacki naszej uczennicy!
W dniu 11 grudnia 2024r. odbył się w ZS w Kamieniu finał Międzygminnego Konkursu Literackiego. Zadaniem uczestników tegorocznej edycji było napisanie opowiadania pt. ,,Strach ma wielkie oczy”. Tego wyzwania nie bała się podjąć uczennica klasy VII Amelia Szajc, która w swojej kategorii wiekowej uczniów klas VII-VIII zadbyła III miejsce. Praca uczennicy pokazała jej wrażliwość literacką i wszechstronne umiejętności pisarskie. Uczennicę przygotowała do konkursu pani Krystyna Lenart. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych równie udanych popisów literackich.
Pasowanie na ucznia klasy I
W dniu 24. 10. 2024 roku odbyła się w naszej szkole bardzo ważna uroczystość - przyjęcia w poczet braci uczniowskiej uczniów klasy I. Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje umiejętności przed nauczycielami, rodzicami i uczniami innych klas. Całość uroczystości przygotowała wychowawczyni klasy I, mgr Jadwiga Lenart, a pięknie poprowadziła uczennica klasy IV - Alicja Grabiec. Uroczystość uświetnił swoją obecnością ksiądz Proboszcz Michał Polański. Po zakończeniu programu artystycznego na uczniów czekała niespodzianka przygotwana przez rodziców - poczęstunek na stołówce szkolnej.
Rekrutacja do projektu.
REKRUTACJA DO PROJEKTU PT. „NOWA JAKOŚĆ KSZTAŁCENIA W GMINIE KAMIEŃ”
OD 16.10.2024 DO 31.10.2024Zapraszamy do udziału w projekcie pt. „Nowa jakość kształcenia w Gminie Kamień”
uczniów/uczennice, nauczycieli/nauczycielek, rodziców/opiekunów prawnychFormy wsparcia zaplanowane w projekcie:
1. DLA UCZNIÓW/UCZENNIC- Zajęcia dla uczniów
- Wsparcie uczniów w nabywaniu i rozwijaniu kompetencji kluczowych– cyberbezpieczeństwo
- Wdrażanie programów dotyczących przeciwdziałania zjawiskom patologicznym w szkole (m.in. agresji, uzależnieniom, cyberprzemocy), w tym wsparcie psychologiczne
i pedagogiczne dla dyskryminowanych uczniów oraz rodziców/opiekunów prawnych
2. DLA NAUCZYCIELI/NAUCZYCIELI
- Podnoszenie kwalifikacji/kompetencji zawodowych nauczycieli
- Podnoszenie kompetencji zawodowych nauczycieli z zakresu cyberbezpieczeństwa
z wykorzystaniem zasobów dostępnych na ZPE - Indywidualne formy doskonalenia nauczycieli
3. DLA RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH
- Wsparcie kierowane do wszystkich rodziców
- Wdrażanie programów dotyczących przeciwdziałania zjawiskom patologicznym
w szkole (m.in. agresji, uzależnieniom, cyberprzemocy), w tym wsparcie psychologiczne
i pedagogiczne dla dyskryminowanych uczniów oraz rodziców/opiekunów prawnych
Projekt jest skierowany zarówno do uczniów/uczennic, nauczycieli/nauczycielek, rodziców/opiekunów prawnych, w tym osób z niepełnosprawnościami.
Dokumenty do pobrania znajdują się pod adresem: https://www.gminakamien.pl/asp/rekrutacja,156,,1
Projekt "Nowa jakość kształcenia w Gminie Kamień"
Projekt Nowa jakość kształcenia w Gminie Kamień realizowany przez Gminę Kamień w partnerstwie z Instytutem Kariery i Doradztwa Zawodowego „EPIKUR” Sp. z o. o. w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027, Priorytet 7 FEPK.07 Kapitał ludzki gotowy do zmian, Działanie FEPK.07.12 Szkolnictwo ogólne współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus na podstawie Umowy nr FEPK. 07.12-IP.01-0068/23-00
Okres realizacji Projektu: 01.05.2024 r. – 31.08.2026 r.
Wartość Projektu: 1 641 260,88 zł
Łączna wartość dofinansowania Projektu: 1 477 134,79 zł w tym:
• ze środków europejskich: 1 395 071,74 zł
• z dotacji celowej: 82 063,05 zł
Cel główny Projektu:
Celem projektu jest poprawa jakości kształcenia ogólnego w Gminie Kamień w Szkole Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu, w Liceum Ogólnokształcącym im. Św. w Stanisława Kostki w Kamieniu, w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łowisku, w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Kamieniu Krzywej Wsi, w Szkole Podstawowej im. św. Floriana w Kamieniu Podlesiu, w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Kamieniu Prusinie poprzez realizację kompleksowego programu rozwojowego i objęcie wsparciem kadry pedagogicznej zatrudnionej w szkołach – 78 osób (69 Kobiet), 490 (252 Dziewczyn) uczniów tych szkół oraz 245 (147Kobiet) rodziców/opiekunów prawnych, z których minimum 67 (60Kobiet ) osób podniesie kwalifikacje lub kompetencje zawodowe i minimum 417 uczniów (212 Dziewczyn) nabędzie lub podniesie kompetencje kluczowe oraz doposażenie pracowni wyżej wymienionych szkołach w okresie do 31.08.2026 r.
Grupy docelowe:
- kadra pedagogiczna- 16 nauczycieli/nauczycielek (w tym 14 kobiet), 140 uczniów/uczennic ( w tym 70 dziewczyn), 70 rodziców/opiekunów prawnych ( w tym 40 kobiet) Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Kamieniu
- kadra pedagogiczna- 11 nauczycieli/nauczycielek (w tym 10 kobiet), 60 uczniów/uczennic ( w tym 50 dziewczyn), 30 rodziców/opiekunów prawnych ( w tym 20 kobiet) Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki w Kamieniu
- kadra pedagogiczna- 13 nauczycieli/nauczycielek (w tym 11 kobiet), 105 uczniów/uczennic ( w tym 54 dziewczyn), 53 rodziców/opiekunów prawnych ( w tym 35 kobiet) Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łowisku
- kadra pedagogiczna- 12 nauczycieli/nauczycielek (w tym 10 kobiet), 45 uczniów/uczennic ( w tym 22 dziewczyn), 23 rodziców/opiekunów prawnych ( w tym 13 kobiet) Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Kamieniu Krzywej Wsi
- kadra pedagogiczna- 12 nauczycieli/nauczycielek (w tym 11 kobiet), 61 uczniów/uczennic ( w tym 24 dziewczyn), 31 rodziców/opiekunów prawnych ( w tym 18 kobiet) Szkoły Podstawowej im. św. Floriana w Kamieniu Podlesiu
- kadra pedagogiczna- 14 nauczycieli/nauczycielek (w tym 13 kobiet), 79 uczniów/uczennic ( w tym 32 dziewczyn), 38 rodziców/opiekunów prawnych ( w tym 25 kobiet) Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Kamieniu Prusinie
Główne zadania w ramach realizacji Projektu:
Projekt będzie realizować kompleksowy program rozwojowy ukierunkowany na podniesienie jakości edukacji, zakłada co najmniej dwie formy wsparcia przy czym obligatoryjnie jedną z nich jest wsparcie uczniów w nabywaniu i rozwijaniu kompetencji kluczowych m.in.:1. Podnoszenie kwalifikacji/kompetencji zawodowych kadry pedagogicznej
2. Indywidualne formy doskonalenia nauczycieli
3. Wsparcie uczniów w nabywaniu i rozwijaniu kompetencji kluczowych
4. Wsparcie kierowane do wszystkich rodziców
5. Wdrażanie programów dotyczących przeciwdziałania zjawiskom patologicznym
w szkole, w tym wsparcie psychologiczne i pedagogiczne dla dyskryminowanych uczniów oraz rodziców/opiekunów prawnych7. Doposażenie/wyposażenie pracowni.
Główne rezultaty:
1. Liczba szkół i placówek systemu oświaty objętych wsparciem – 6
2. Liczba uczniów szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne objętych wsparciem –490
3. Liczba przedstawicieli kadry szkół i placówek systemu oświaty, którzy uzyskali kwalifikacje po opuszczeniu programu - 67
Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: www.gminakamien.pl, https://www.facebook.com/gm.kamien
www.zskamien.edupage.org, www.zslowisko.edupage.org, www.spkrzywawies.edupage.org, www.sppodlesie.edupage.org, www.spprusina.edupage.org
#FunduszeUE, #FunduszeEuropejskie
Sprzątanie Świata - Polska 2024
W piątek tj. 27.09.2024r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. Celem tej akcji jest przede wszystkim podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa jak również inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Hasło tegorocznej akcji brzmi : „Na straży czystej Ziemi”. Akcja rozpoczęła się krótkim montażem słowno – muzycznym o tematyce ekologicznej przygotowanym przez uczniów klasy IV. Po jego zakończeniu uczniowie wyruszyli na sprzątanie swojej „Małej Ojczyzny”. Wszyscy aktywnie włączyli się w tę akcję. Starannie wysprzątali teren wokół szkoły i Kościoła, przydrożne rowy oraz parking. Taka akcja to świetna inicjatywa, która uczy młodych ludzi odpowiedzialności za środowisko i promuje postawy proekologiczne.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie