W dniu 21 marca dzieci z klas 0,I i II powitały wiosnę w nietypowy sposób. Wraz ze swoimi wychowawczyniami miały okazję uczestniczyć w wycieczce do teatru „ Maska” w Rzeszowie na przedstawienie „ Czterej muzykanci z Bremy”. Przed spektaklem na zapleczu teatru odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie mogli poznać pracę aktorów, a także każdy mógł z bliska obejrzeć i dotknąć różnych eksponatów teatralnych. Dzieci próbowały ożywić kukiełki, pacynki, marionetki, co sprawiało im dużo radości i było świetną zabawą. W drodze powrotnej, aby nasza podróż była w pełni udana, wstąpiliśmy do McDonalda. Wszystkie dzieci wróciły z wycieczki uśmiechnięte i zadowolone, przedstawienie było bardzo ciekawe i na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
Aktualności
21 marca – Pierwszy Dzień Wiosny
Zapisy do oddziału przedszkolnego i I klasy szkoły.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Floriana w Kamieniu - Podlesiu przypomina o zapisach dzieci do oddziału przedszkolnego i I klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2023/2024. Do oddziału przedszkolnego można zapisać dzieci urodzone w roku 2017 i 2018. Dzieco czteroletnie bedą przyjmowane tylko, gdy obydwoje rodzice pracują. Ilość miejsc dla 4 - latków ograniczona.
Dokumenty do zapisu można pobrać ze strony internetowej szkoły: zakładka "Organizacja pracy szkoły", podstrona "Dokumenty do pobrania", lub w sekretariacie szkoły.
Z poważaniem: Dyrektor szkoły mgr Jan Madej.
XXXI Dzień Chorego
„Miej o nim staranie”
11 lutego 2023 był obchodzony w naszej szkole Dzień Chorego. Uczniowie przedstawili program artystyczny składający się z dwóch części. W pierwszej części uczniowie przedstawili utwory literackie na temat życia i tego jak ono ma przebiegać. Uczennica Julia Głuszak zaśpiewała piosenkę pt.” Żeby szczęśliwym być” , Szymon Krawczyk wykonał utwór „Nie liczę godzin i lat”, Julia Szcząchor zaśpiewała piosenkę „Nic dwa razy się nie zdarza” a Basia Guz zagrała na saksofonie utwór „Sto lat”. Na koniec uczniowie wcielili się w role postaci znanej bajki „Księżniczka na ziarnku grochu”. Za piękny występ artystów nagrodzono gromkimi brawami.
„Laboratoria przyszłości” c. d.
Wykorzystanie przez naszą szkołę sprzętów
zakupionych w programie „Laboratoria przyszłości” c. d.
Uczniom naszej szkoły bardzo przypadły do gustu zajęcia kulinarne. Zapach rozchodzących się po szkole gofrów, które przygotowała klasa VI, sprawił że pozostali uczniowie postanowili również przygotować takie pyszności. Dzięki zakupionemu w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” sprzętowi gospodarstwa domowego jakim jest gofrownica MPM uczniowie mogli wykorzystać zdobytą wiedzę i doświadczenie w zakresie przygotowywania posiłków z zachowaniem zasad higieny i bezpieczeństwa pracy. Dużo radości dostarczyła dzieciom nie tylko sama degustacja apetycznie wyglądających gofrów, ale również ich przygotowanie.
W ramach wyżej wymienionego programu zakupiliśmy również żelazko. Uczniowie zostali zapoznani z jego instrukcją obsługi oraz zasadami bezpiecznego użytkowania. Jest to urządzenie niebezpieczne, ale bardzo przydatne w codziennym życiu. Stąd też warto umieć posługiwać się takim urządzeniem. Niektórzy uczniowie opanowali już taką umiejętność i chętnie podejmują prace na rzecz szkoły np. uczennice klasy VI pięknie uprasowały stroje na przedstawienie pt. „Księżniczka na ziarnku grochu” przygotowane na uroczystość Dnia Chorego.
Dzięki wsparciu finansowemu, które otrzymała nasza szkoła możemy uczyć naszych uczniów poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.
Nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczą również w zajęciach lekcyjnych podczas, których mają możliwość projektowania różnych konstrukcji z wykorzystaniem klocków GIGO. Nie tylko starsi uczniowie, ale również i młodsi na zajęciach świetlicowych poprzez zabawę mogą rozwijać swoją wyobraźnię przestrzenną, kreatywność przy tworzeniu ciekawych projektów.
Dzięki wsparciu finansowemu, które otrzymała nasza szkoła możemy uczyć naszych uczniów poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.
Nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczą również w zajęciach lekcyjnych podczas, których mają możliwość projektowania różnych konstrukcji z wykorzystaniem klocków GIGO. Nie tylko starsi uczniowie, ale również i młodsi na zajęciach świetlicowych poprzez zabawę mogą rozwijać swoją wyobraźnię przestrzenną, kreatywność przy tworzeniu ciekawych projektów.
14 lutego odbyła się w naszej szkole długo wyczekiwana zabawa choinkowa. Wiele atrakcji i radości dostarczył uczestnikom zabawy DJ ANDREW. Wspólne zabawy jak równie inne uroczystości szkolne uwieczniliśmy na zdjęciach wykonanych aparatem fotograficznym zakupionym z programu „Laboratoria przyszłości”
„Stroik dla Samotnych”
Tradycją naszej szkoły stało się coroczne organizowanie akcji „Stroik dla Samotnych”. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły odwiedzili osoby starsze, samotne, którym wręczyli stroiki i złożyli świąteczne życzenia. Spotkania te są zarówno dla uczniów, jak i osób starszych niezwykle wzruszające, przepełnione ciepłem i radością.
"Laboratoria przyszłości" - c.d.
Wykorzystanie przez naszą szkołę sprzętów
zakupionych w programie „Laboratoria przyszłości” c. d.
Uczniowie naszej szkoły systematycznie korzystają na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych z pomocy zakupionych w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości” . Wyposażenie szkoły w nowy sprzęt pozwala uatrakcyjnić dotychczasowy proces zdobywania wiedzy oraz praktycznych umiejętności przez uczniów.
Na lekcjach techniki w klasie V przy realizacji tematu „Właściwości i zastosowanie drewna” uczniowie poznali narzędzia do obróbki drewna tj. młotek ślusarski, szczypce uniwersalne, akumulatorową wiertarko-wkrętarka, zestaw bitów do wiertarki akumulatorowej, zestaw wkrętaków które zostały zakupione w ramach wyżej wymienionego programu. Mieli oni również możliwość zdobywania nowej wiedzy z zakresu programowania poprzez udział w zabawie , która polegała na tworzeniu ciekawych konstrukcji przestrzennych z klocków GIGO. Zajęcia te bardzo zaangażowały uczniów do pracy. Dzięki tej zabawie nasi uczniowie z radością wykonywali niezwykłe konstrukcje, rozwijali logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną oraz współpracę w grupie. Doskonalili również umiejętność odczytywania danych z instrukcji.
Natomiast uczniowie klasy VI uczestniczyli w zajęciach kulinarnych podczas, których wypiekali gofry. Zostali zapoznani ze sprzętem do wypieku gofrów oraz z zasadami bezpieczeństwa podczas jego użytkowania . Następnie wykonali według przepisu ciasto, nagrzali gofrownicę i zajęli się wypiekiem pysznych słodkości. Zapach wypiekanych gofrów roznosił się po całej szkole i przyciągnął do sali wielu łasuchów. Wszyscy z niecierpliwością czekali aż gofry będą wykonane. Gotowe wypieki doprawiane były według gustu i smaku dżemem i cukrem pudrem. To były bardzo interesujące i praktyczne zajęcia, które przyniosły uczniom wiele radości i świetnej zabawy. Dzieci uwielbiają eksperymentować w kuchni i przyrządzać różne potrawy. Takie zajęcia uczą samodzielności, a także pracy zespołowej. W zajęciach kulinarnych uczniowie korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach Programu „Laboratoria przyszłości".
KONKURS PLASTYCZNY
KRUS w Leżajsku ogłasza XIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży
pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.
Tematem konkursu jest zapobieganie skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji min. środków ochrony roślin, nawozów, paliw.
Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach wiekowych :
I grupa – klasy „0” – III Szkoły Podstawowej
II grupa – klasy IV – VIII Szkoły Podstawowej
Zadaniem konkursowym jest wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A3 w dowolnej technice ( rysunek, szkic, malarstwo, wyklejanka, wydzieranka itp.) obrazującej sposoby zapobiegania skutkom niewłaściwego stosowania
w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji min. środków ochrony roślin, nawozów, paliw.
Prace należy przekazać wychowawcom klas do 20 marca 2023r.
Bardzo serdecznie zachęcamy uczniów naszej szkoły
do wzięcia udziału w wyżej wymienionym konkursie!
Dzień Babci i Dziadka!
Dzień Babci i Dzień Dziadka to szczególne dni w kalendarzu. Kojarzone są z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i podziękowaniami. Babcia i Dziadek to bez wątpienia bardzo ważne osoby w naszym życiu.
W związku z powyższym w naszej szkole w środę 1 lutego 2023 roku odbyła się uroczysta akademia dla Babć i Dziadków zorganizowana z okazji Ich święta. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. W uroczystości wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I i II. Na początku pan dyrektor Jan Madej w imieniu własnym oraz całej społeczności szkolnej przywitał Szanownych Gości oraz złożył najserdeczniejsze życzenia. Następnie dzieci z zerówki zatańczyły „Krakowiaka” oraz recytowały wiersze i śpiewały piosenki tematycznie związane z tymże świętem. Uczniowie z klasy I i II przedstawili „Jasełka”, mali artyści z wielkim przejęciem odtwarzali swoje role. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewali ,, STO LAT ...", złożyli przybyłym babciom i dziadkom oraz seniorom z Klubu Seniora życzenia, i wręczyli wzruszonym gościom prezenty. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Spotkaniu towarzyszyła wspaniała atmosfera, która długo pozostanie w naszej pamięci.
Brawo Julka!
Kolejnym wielkim sukcesem uczniów naszej szkoły poszczycić się może Julia Głuszak uczennica klasy VIII. W dniu 12 stycznia 2023r. zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim ,,Cuda się zdarzają” w kategorii klas VII – VIII zorganizowanym w ZS im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu. W swojej pracy wykazała się najlepszymi umiejętnościami językowymi i wrażliwością literacką spośród biorących udział w konkursie uczniów naszej gminy. Gratulujemy i życzymy podobnego sukcesu na egzaminie ósmoklasisty.
Podsumowanie konkursu!
Podsumowanie konkursu ,,Budujemy budki lęgowe dla ptaków”
W październiku Pan leśniczy z Koła Łowieckiego Knieja p. Sławomir Lubera zaprosił uczniów naszej szkoły do konkursu ,, Budujemy budki lęgowe dla ptaków. Poprosił tym razem, by pomóc ptakom. Głównym zadaniem uczestników konkursu było wykonanie budki lęgowej. Do konkursu zgłosiło się 18 uczniów z klas 0-V. W dniu 22.12.2022r odbyło się podsumowanie oraz uroczyste wręczenie nagród wszystkim biorącym udział w konkursie. Wśród wręczających nagrody był również Prezes Koła Łowieckiego p. Krzysztof Wieczerzak. Pan leśniczy zaprosił wszystkich uczniów biorących udział w konkursie na wycieczkę do domku myśliwych w Morgach. Wycieczka odbędzie się wiosną.
Bardzo dziękujemy uczniom za zaangażowanie.
p. G. Sycz opiekun SKOP
Wigilia szkolna i Jasełka
W dniu 22 grudnia w naszej szkole miała miejsce uroczysta Wigilia. W udekorowanej świątecznie auli znalazła się przystrojona choinka oraz stoły zastawione wigilijnymi daniami. Wraz z zaproszonymi gośćmi, panem dyrektorem, oraz rodzicami spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. W części artystycznej uczniowie klasy I i II zaprezentowali tradycyjne jasełka. Z wielkim przejęciem i zaangażowaniem mali artyści odegrali swoje role i przypomnieli wszystkim sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej, tułaczkę Maryi i Józefa, pokłon pasterzy i monarchów. Pięknie zaśpiewane kolędy, pastorałki i taniec aniołków zrobiły na wszystkich bardzo duże wrażenie. Po części artystycznej wszyscy dzieliliśmy się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia, a później zasiedliśmy do wspólnej Wigilii. Na koniec każda z klas przygotowała kolędę zapraszając wszystkich do wspólnego śpiewania.
Laboratoria przyszłości c.d.
Wykorzystanie przez naszą szkołę sprzętów
zakupionych w programu „Laboratoria przyszłości” c. d.
W grudniu na uczniów naszej szkoły czekało wiele ciekawych atrakcji min. spotkanie ze św. Mikołajem , konkurs pod hasłem „Aniołek bożonarodzeniowy”, Jasełka i Wigilia szkolna. Wszystkie te uroczystości staraliśmy się udokumentować dzięki zakupionemu w ramach laboratoriów przyszłości aparatowi fotograficznemu. Ma on wiele możliwości ,z którymi staramy się stopniowo zapoznawać naszych uczniów. Dzięki pomocy naszej psycholog pani Anny Różańskiej udało nam się wykonać ciekawy film z mikołajek szkolnych. Pani Anna Różańska posiada fachową wiedzę i umiejętności z zakresu obsługi jak również wykorzystania sprzętu do nagrań. Dla nauczycieli naszej szkoły zorganizowała warsztaty podczas , których zaprezentowała program umożliwiający tworzenie wspaniałych prezentacji jak również filmów ze zdjęć i nagrań wykonanych przy pomocy zakupionego aparatu.
Mikołajki klas 0-II
6 grudnia to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku. W tym dniu uczniowie klas 0-IV w ramach niespodzianki od Świętego Mikołaja, wybrali się do Centrum Zabaw „Fantazja” w Rzeszowie. Zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa, baseny z piłeczkami to rzeczy, które dzieci naprawdę lubią. Nasi uczniowie chętnie korzystali z różnych urządzeń i zabawek znajdujących się w hali. Na koniec spotkała ich nie lada niespodzianka, przybyła śnieżynka, aby nauczyć dzieci tańca. Gdy na sali pojawił się prawdziwy Święty Mikołaj mogły go przed nim zaprezentować. Dzieci z wielkim entuzjazmem przywitały miłego gościa od którego otrzymały upominki. Aby upamiętnić te chwile, poprosiliśmy Świętego Mikołaja o wspólne zdjęcie. Dla dzieci był to dzień pełen radości i niezapomnianych wrażeń!
Święty Mikołaj nie zapomina o uczniach naszej szkoły.
W tym roku część uczniów (klasy 0-4) udało się na spotkanie z Mikołajem do Sali Zabaw "Fantazja" w Rzeszowie. Tam czekał na nich św. Mikołaj z prezentami i miła, świąteczna zabawa. Do uczniów, którzy zostali w szkole św. Mikołaj przyszedł w asyście elfów i krasnoludków. Nie zapomniał również o nauczycielach i pracownikach szkoły. Efekty wizyty Mikołaja najlepiej zobaczyć na załączonym materiale.
Zabawa andrzejkowa
W dniu 24.11.2022 r. odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Uczniowie doskonale się na niej bawili, czego dowodem są udostępnione poniżej zdjęcia w formie linku.
Jesteśmy dumni z Karola!
Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Bezpieczne wakacje 2022” organizowanym przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.
Uczeń Karol Partyka z kl. VII zajął II miejsce w wyżej wymienionym konkursie.
W dniu 07.12.2022r. nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom powiatowego etapu konkursu, które odbyło się w siedzibie Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Rzeszowie.
Karol z radością i uśmiechem na twarzy odbierał piękny dyplom i wspaniałą nagrodę od organizatorów konkursu.
Konkurs "Biblioteka moich marzeń"
Podsumowanie konkursu „Biblioteka moich marzeń”
W piątek tj. 02.12.2022r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Biblioteka moich marzeń” . W konkursie wzięło udział 10 uczniów z klas „0” – VIII. Wykonali oni ciekawe prace zarówno w formie płaskiej i przestrzennej. W ich wykonanie włożyli wiele trudu oraz wykazali się dużą kreatywnością i oryginalnością . Z prac uczniów wynika, że marzą oni o bajkowej bibliotece pełnej magii i czarów. Bibliotece wypełnionej ciekawymi książkami, które można będzie poczytać na mięciutkich poduszkach, kocach, pufach w towarzystwie kolorowych pluszaków . W konkursie tym I miejsce w kategorii klas „0” –III zdobyła Ania Partyka z kl. „0” ( forma przestrzenna) oraz Beatka Guz z kl. „0” ( forma płaska). W klasach IV- VIII pierwsze miejsce zdobyło dwóch uczniów tj. Karol Partyka z kl. VII ( forma przestrzenna) i Patryk Kubasiewicz kl. IV ( forma przestrzenna).
Wszystkim uczniom dziękujemy za pięknie wykonane prace oraz gratulujemy tak wspaniałych pomysłów.
„Laboratoria przyszłości” c. d.
Wykorzystanie przez naszą szkołę sprzętów
zakupionych w programie „Laboratoria przyszłości” c. d.
W każdym miesiącu staramy się stopniowo zapoznawać naszych uczniów ze sprzętami, które szkoła zakupiła w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”. Bardzo często wykorzystujemy te urządzenia na zajęciach techniki, godzin wychowawczych, informatyki jak również na zajęciach pozalekcyjnych. W tym miesiącu uczniowie klasy V zapoznali się z budową i zasadą działania maszyny do szycia. Na zajęciach techniki podczas, których omawiane były tematy z działu „Włókno”, uczniowie mieli za zadanie samodzielnie uszyć swoją wymarzoną poduszkę. Zajęcia bardzo im się podobały. Z wykonanych poduszek byli dumni nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice. Natomiast uczniowie klasy VII na zajęciach plastyki omawiali tematy związane z fotografią i filmem, dlatego zaprezentowany został im zakupiony w ramach programu sprzęt do nagrań , w skład którego wchodził : aparat fotograficzny, gimbal, mikron kierunkowy. Zakupiony aparat fotograficzny ma wiele możliwości, z którymi uczniowie systematycznie będą zapoznawani . Przy jego pomocy uczniowie wykonywali różne zdjęcia, oceniali ich jakość oraz sposób wykonania. Dzięki niemu udało nam się wykonać ciekawy pokaz slajdów z długo wyczekiwanej przez uczniów zabawy andrzejkowej. Aby kształtować wyobraźnię przestrzenną uczniów, rozwijać ich zainteresowania i zdolności oraz pasję do projektowania ogłosiliśmy konkurs na „Najciekawszy model 3D” . Działanie to ma zachęcić uczniów do lepszego poznania programu Tinkercad oraz do tworzenia ciekawych konstrukcji. Zaprojektowane przez uczniów prace zostaną wydrukowane na szkolnej drukarce 3D i zaprezentowane na wystawce pokonkursowej.
Narodowe Święto Niepodległości
Dnia 10 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości pod hasłem „ Zaśpiewajmy dla Niepodległej”.
W nastrój upamiętniający dawne, ciężkie czasy wprowadzili nas uczniowie klasy VIII, których wspomogła czwórka dzieci z klasy I - Zuzia Kowal, Emilka Piróg, Martynka Szcząchor i Szymon Miazgowicz.
Akademia miała na celu wzbudzenie refleksji na temat faktów historycznych i przybliżenie wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.
11 listopada jest lekcją patriotyzmu i historii. Warto pamiętać, że „Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna (…)”.
Konkurs dla uczniów klas IV-VIII
Konkurs dla uczniów klas IV-VIII
„Najciekawszy model 3D”
Celem konkursu jest :
-pobudzenie kreatywności uczniów
- rozwijanie zainteresowań projektowaniem i drukowaniem 3D
- kształtowanie umiejętności modelowania obiektów 3D
-popularyzacja programu „Laboratoria przyszłości”
-upowszechnianie i wspieranie działalności innowacyjnej szkoły
Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej
im. św. Floriana w Kamieniu Podlesiu.
Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu przez ucznia w programie Tinkercad ciekawego modelu 3D, który zostanie w szkole wydrukowany na drukarce 3D.
Wykonane przez uczniów prace w formie projektu zapisanego w formacie STL można:
1)zapisać na pendrive i dostarczyć organizatorowi konkursu lub
2)przesłać na następujący e-mail : amela777@wp.pl
Prace konkursowe należy dostarczyć do dnia 9 grudnia 2022 roku
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21 grudnia 2022r.
Przygotowane przez uczniów projekty modeli 3D zostaną w szkole wydrukowane i wyeksponowane na wystawie pokonkursowej
Informacje dodatkowe można będzie uzyskać u organizatora konkursu.
Zachęcam wszystkich do udziału w konkursie : Marta Sztaba
Archiwum Aktualności