• Grupa Misyjna

• „Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowiek…”

Bruno Ferrero

Grupa Misyjna działająca w naszej szkole ma na celu niesienie pomocy dzieciom z dalekich krajów misyjnych przede wszystkim poprzez modlitwę ale również poprzez organizowanie i włączanie się w różne akcje charytatywne na rzecz pomocy w konkretnych potrzebach. Spotkania Grupy Misyjnej odbywają się raz w miesiącu. W trakcie tych spotkań rozważamy fragmenty Słowa Bożego, poznajemy postaci świętych, którzy mogą być dla nas przykładem życia dla drugiego człowieka. Czytając czasopisma –  „Świat Misyjny” oraz „Misyjne drogi”, poznajemy różne kultury, specyfikę życia w poszczególnych krajach, a to uczy nas szacunku do każdego człowieka oraz solidarności zwłaszcza z  dziećmi z najbiedniejszych krajów świata. Co roku w Tygodniu Misyjnym prowadzimy modlitwę Różańcową w intencjach misji. Przygotowujemy raz w miesiącu oprawę liturgii Mszy Świętej a w okresie Świąt Bożego Narodzenia wyruszamy z Kolędą Misyjną. Włączamy się również w życie szkoły przygotowując akademie i konkursy o tematyce religijnej. Pomoc i bycie dla innych jest inspiracją do zaangażowania się w dzieło misyjne Kościoła. Wspomaganie bliźnich z krajów misyjnych kształtuje postawy dojrzałości chrześcijańskiej, która wyraża się w przykazaniu miłości. Czas jest darem Bożym, dlatego należy przeżywać go roztropnie pamiętając o tym, że obok nas żyją inni ludzie.