• Brawo Julka!

• Kolejnym  wielkim sukcesem uczniów naszej szkoły  poszczycić się może  Julia Głuszak uczennica klasy VIII. W dniu 12 stycznia 2023r. zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim ,,Cuda się zdarzają” w kategorii klas VII – VIII zorganizowanym w ZS im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu. W swojej pracy wykazała się najlepszymi umiejętnościami językowymi  i wrażliwością literacką  spośród biorących udział w konkursie uczniów naszej gminy.  Gratulujemy i życzymy podobnego sukcesu na egzaminie ósmoklasisty.

• Podsumowanie konkursu!

• Podsumowanie konkursu ,,Budujemy budki lęgowe dla ptaków”

W październiku Pan leśniczy z Koła Łowieckiego Knieja p. Sławomir Lubera zaprosił uczniów naszej szkoły do konkursu ,, Budujemy budki lęgowe dla ptaków. Poprosił tym razem, by pomóc ptakom. Głównym zadaniem uczestników konkursu było wykonanie budki lęgowej. Do konkursu zgłosiło się 18 uczniów z klas 0-V. W dniu 22.12.2022r odbyło się podsumowanie oraz uroczyste wręczenie nagród wszystkim biorącym udział w konkursie. Wśród wręczających nagrody był również Prezes Koła Łowieckiego p. Krzysztof Wieczerzak. Pan leśniczy zaprosił wszystkich uczniów biorących udział w konkursie na wycieczkę do domku myśliwych w Morgach. Wycieczka odbędzie się wiosną.

Bardzo dziękujemy uczniom za zaangażowanie.

p. G. Sycz opiekun SKOP

• Wigilia szkolna i Jasełka

• W dniu 22 grudnia w naszej szkole miała miejsce uroczysta Wigilia. W udekorowanej świątecznie auli znalazła się przystrojona choinka oraz stoły zastawione wigilijnymi daniami. Wraz z zaproszonymi gośćmi, panem dyrektorem, oraz rodzicami spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. W części artystycznej uczniowie klasy I i II zaprezentowali tradycyjne jasełka. Z wielkim przejęciem i zaangażowaniem mali artyści odegrali swoje role i przypomnieli wszystkim sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej, tułaczkę Maryi i Józefa, pokłon pasterzy i monarchów. Pięknie zaśpiewane kolędy, pastorałki i taniec aniołków zrobiły na wszystkich bardzo duże wrażenie. Po części artystycznej wszyscy dzieliliśmy się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia, a później zasiedliśmy do wspólnej Wigilii. Na koniec każda z klas przygotowała kolędę zapraszając wszystkich do wspólnego śpiewania.

• Laboratoria przyszłości c.d.

• Wykorzystanie przez naszą szkołę  sprzętów

zakupionych w programu  „Laboratoria przyszłości” c. d.

W grudniu na  uczniów naszej szkoły czekało wiele ciekawych atrakcji min. spotkanie ze św. Mikołajem , konkurs pod hasłem „Aniołek bożonarodzeniowy”, Jasełka i  Wigilia szkolna. Wszystkie te uroczystości staraliśmy się udokumentować dzięki zakupionemu w ramach laboratoriów przyszłości aparatowi fotograficznemu. Ma on wiele możliwości ,z  którymi staramy się stopniowo zapoznawać naszych uczniów. Dzięki pomocy naszej psycholog pani Anny Różańskiej udało nam się wykonać  ciekawy film z  mikołajek szkolnych. Pani Anna Różańska  posiada fachową wiedzę i umiejętności z zakresu obsługi jak również wykorzystania  sprzętu do nagrań. Dla nauczycieli naszej szkoły zorganizowała warsztaty podczas , których zaprezentowała program umożliwiający tworzenie  wspaniałych  prezentacji jak również filmów ze zdjęć i nagrań wykonanych przy pomocy zakupionego aparatu.

• Mikołajki klas 0-II

• 6 grudnia to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku. W tym dniu uczniowie klas 0-IV w ramach niespodzianki od Świętego Mikołaja, wybrali się do Centrum Zabaw „Fantazja” w Rzeszowie. Zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa, baseny z piłeczkami  to rzeczy, które dzieci naprawdę lubią. Nasi uczniowie chętnie korzystali z różnych urządzeń i zabawek znajdujących się w hali. Na koniec spotkała ich nie lada niespodzianka, przybyła śnieżynka, aby nauczyć dzieci tańca. Gdy na sali pojawił się prawdziwy Święty Mikołaj mogły go przed nim zaprezentować. Dzieci z wielkim entuzjazmem przywitały miłego gościa od którego otrzymały upominki. Aby upamiętnić te chwile, poprosiliśmy Świętego Mikołaja o wspólne zdjęcie. Dla dzieci był to dzień pełen radości i niezapomnianych wrażeń!