• Dzień Pluszowego Misia.

• 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszej szkole 27 listopada najmłodsze dzieci czyli z oddziału przedszkolnego i klas I-III przyniosły do szkoły swoje ulubione misie, aby w ich towarzystwie spędzić ten dzień. Rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej przedstawiającej historię pluszowego misia. Po tej części rozpoczął się czas wspólnych zabaw, śpiewania piosenek oraz misiowe tańce. Na zakończenia każdy wykonał indywidualną pracę plastyczną – wyklejanie misia kulkami z bibuły.

Czas spędzony wśród takich atrakcji płynął szybko, a wszyscy uczestnicy stwierdzili, że: …taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo kochać, kiedy pada deszcz…” – tak brzmiały słowa śpiewanej przez dzieci piosenki.

• 105 Rocznica Odzyskania Niepodległości

•  Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także i w naszej szkole 10 listopada 2023r. odbyła  się z tej okazji akademia przygotowana przez uczniów klasy II i III. Uczniowie  pod czujnym okiem swoich wychowawczyń przedstawili program artystyczny o patriotycznym charakterze. Były piękne piosenki, polonez zatańczony przez dzieci oraz wiele informacji dotyczących wydarzeń z przeszłości naszego kraju. Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.
            Na zakończenie uroczystości, Pan Dyrektor, podziękował nauczycielom i uczniom za cenną lekcję, która była także ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny.

• Wycieczka z doradztwa zawodowego.

•    Dnia 3 listopada 2023 r. odbyła się wycieczka w ramach zajęć z doradztwa zawodowego do zakładów pracy z gminy Kamień: WYTWÓRNI BETONU STANISLAW BUCZEK oraz REMET-u. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klasy siódmej oraz ósmej, natomiast opiekunami pani Teresa Bednarz (prowadząca zajęcia z doradztwa zawodowego) oraz pani Krystyna Lenart (wychowawczyni klasy siódmej). Po pierwszym zakładzie oprowadzał uczniów właściciel, pan Stanisław Buczek, natomiast po zakładzie REMET pan Kamil Bednarz.

• Pasowanie na Ucznia

• 26 października 2023 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Św. Floriana w Kamieniu Podlesiu. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektora. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

• Wycieczka w Bieszczady

• W dniu 04.10.2023r. zorganizowana została dla uczniów naszej szkoły wycieczka w Bieszczady. Pierwszym punktem wyjazdu była przejażdżka kolejką gondolową na górę Jawor skąd rozpościerał się piękny widok na Jezioro Solińskie , mogliśmy podziwiać niezwykły bieszczadzki krajobraz        z liczącej 55 metrów wieży widokowej.  Kolejną atrakcją był spacer po zaporze i rejs statkiem po Jeziorze Solińskim. Po smacznym obiedzie zjedzonym w sanockiej restauracji udaliśmy się jeszcze do skansenu w Sanoku,  a właściwie Muzeum Budownictwa Ludowego, jest to największy taki obiekt    w kraju zbudowany niedługo po wojnie, gdy tylko zorientowano się, że zawieruchy wojenne i akcje przesiedleńcze doprowadziły do prawie całkowitego zaniku lokalnych kultur i zwyczajów, pielęgnowanych przez niespotykane nigdzie indziej w kraju grupy etniczne. Bardzo miła Pani przewodnik pokazała nam i opowiedziała  między innymi jak uczyły się dzieci w dawnej Polsce, na czym pisały, jak wyglądała klasa i szkoła. Pogoda przez cały dzień była dla nas bardzo łaskawa, świeciło piękne słońce co zagwarantowało jeszcze lepszą zabawę połączoną z mnóstwem ciekawych informacji.  Wycieczka była czasem mile spędzonym. Dostarczyła nam wielu atrakcji i wrażeń.