• Laboratoria Przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Ma ona  na celu stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie szkoły w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości

z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach programu „Laboratoria przyszłości” nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 30 000 zł na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i  rozwijaniu min :

- umiejętności manualnych i technicznych,

- umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia,

- zdolności myślenia matematycznego

- umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii

- stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych,

- pracy zespołowej,

- dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Wsparcie finansowe zostało przeznaczone na zakup wyposażenia zgodnie z założeniami Programu.

Dzięki tej  inicjatywie, szkoła zakupiła m.in.:

• drukarki 3D z akcesoriami
            • mikrokontrolery z sensorami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami
            • sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, greenscreeny, oświetlenie etc.)
            • stacje lutownicze

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni w roku szkolnym 2022/2023 nasze zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

• KONKURS PLASTYCZNY „BEZPIECZNE WAKACJE"

• „Bezpieczne Wakacje" to konkurs organizowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wraz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie

Konkurs jest adresowany dla uczniów szkół podstawowych w wieku 10-15 lat.

Jego celem jest edukowanie i uwrażliwienie uczniów na właściwe zachowania   w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w codziennych sytuacjach życiowych. Tematyka prac konkursowych powinna dotyczyć szeroko rozumianego bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu młodego pokolenia.

Prace konkursowe powinny  poruszać poniższą  tematykę:

• agresja i przemoc, w tym przemoc w sieci i przemoc rówieśnicza,
            • uzależnienia  (narkomania, alkoholizm, nikotynizm, używanie papierosów elektronicznych).

Prace konkursowe mogą dotyczyć jednego lub kilku wyżej przedstawionych tematów. Mają być wykonane w formie  np. rysunku, akwareli, malarstwa. Może to być również projekt plakatu czy znaczka pocztowego. Wyklucza się przygotowanie pracy konkursowej w formie przestrzennej oraz                            z wykorzystaniem produktów sypkich takich jak np. ryż, kasza, brokat, piasek. Prace nie mogą być opracowane przy użyciu komputera. Prace mogą być wykonane na dowolnym formacie arkusza papieru.

Wykonane prace plastyczne należy przekazać  wychowawcom klas

do 3 października 2022 r.