• Święty Mikołaj nie zapomina o uczniach naszej szkoły.

• W tym roku część uczniów (klasy 0-4) udało się na spotkanie z Mikołajem do Sali Zabaw "Fantazja" w Rzeszowie. Tam czekał na nich św. Mikołaj z prezentami i miła, świąteczna zabawa. Do uczniów, którzy zostali w szkole św. Mikołaj przyszedł w asyście elfów i krasnoludków. Nie zapomniał również o nauczycielach i pracownikach szkoły. Efekty wizyty Mikołaja najlepiej zobaczyć na załączonym materiale.

• Jesteśmy dumni z Karola!

• Uczniowie naszej szkoły brali  udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Bezpieczne wakacje 2022” organizowanym przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Uczeń Karol Partyka z kl. VII  zajął II miejsce w wyżej wymienionym konkursie.

W dniu 07.12.2022r. nastąpiło uroczyste wręczenie nagród  laureatom  powiatowego etapu konkursu, które odbyło się w siedzibie Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Rzeszowie.

Karol  z radością i uśmiechem na twarzy odbierał piękny dyplom i wspaniałą nagrodę od organizatorów konkursu.

• Konkurs "Biblioteka moich marzeń"

• Podsumowanie konkursu „Biblioteka moich marzeń”

W  piątek tj. 02.12.2022r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Biblioteka moich marzeń” . W konkursie wzięło udział  10  uczniów z klas „0” – VIII.  Wykonali oni ciekawe prace zarówno w formie płaskiej  i przestrzennej. W ich wykonanie włożyli wiele trudu oraz wykazali się dużą kreatywnością i oryginalnością . Z prac uczniów wynika, że marzą oni o bajkowej bibliotece pełnej magii i czarów. Bibliotece wypełnionej ciekawymi książkami, które można będzie poczytać na mięciutkich poduszkach, kocach, pufach w towarzystwie kolorowych pluszaków . W konkursie tym  I miejsce w kategorii klas „0” –III  zdobyła Ania  Partyka z kl. „0” ( forma przestrzenna)  oraz Beatka Guz z kl. „0” ( forma płaska). W klasach IV- VIII pierwsze miejsce zdobyło dwóch uczniów tj. Karol Partyka z kl. VII ( forma przestrzenna) i Patryk Kubasiewicz kl. IV ( forma przestrzenna).

Wszystkim uczniom dziękujemy za pięknie wykonane prace oraz gratulujemy tak wspaniałych pomysłów.

• „Laboratoria przyszłości” c. d.

• Wykorzystanie przez naszą szkołę  sprzętów

zakupionych w programie  „Laboratoria przyszłości” c. d.

W każdym miesiącu staramy się stopniowo zapoznawać naszych uczniów ze sprzętami, które szkoła zakupiła w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”. Bardzo często wykorzystujemy te urządzenia na zajęciach techniki, godzin wychowawczych, informatyki jak również na zajęciach pozalekcyjnych. W tym  miesiącu uczniowie klasy V zapoznali się z budową i zasadą działania maszyny do szycia. Na zajęciach techniki podczas, których omawiane były tematy z działu „Włókno”, uczniowie mieli  za zadanie samodzielnie uszyć swoją wymarzoną poduszkę.  Zajęcia bardzo im się podobały. Z wykonanych poduszek byli dumni nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice. Natomiast uczniowie klasy VII na zajęciach  plastyki omawiali tematy związane z fotografią i filmem, dlatego  zaprezentowany został im zakupiony w ramach programu  sprzęt do nagrań , w skład którego wchodził : aparat fotograficzny, gimbal, mikron kierunkowy. Zakupiony aparat fotograficzny ma wiele możliwości, z którymi uczniowie systematycznie będą zapoznawani . Przy jego pomocy uczniowie wykonywali różne zdjęcia, oceniali ich jakość oraz sposób wykonania. Dzięki niemu udało nam się wykonać ciekawy pokaz slajdów  z długo wyczekiwanej przez uczniów zabawy andrzejkowej. Aby kształtować wyobraźnię przestrzenną uczniów, rozwijać ich zainteresowania i zdolności oraz pasję do projektowania ogłosiliśmy konkurs na „Najciekawszy model 3D” . Działanie to ma zachęcić uczniów do lepszego poznania programu Tinkercad oraz do tworzenia ciekawych konstrukcji. Zaprojektowane przez uczniów  prace zostaną wydrukowane na szkolnej drukarce 3D  i  zaprezentowane na wystawce pokonkursowej.