• Spotkanie ze strażakiem!

• 06 maja 2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie dzieci klas 0-3 ze strażakiem OSP Podlesie, panem Józefem Szcząchor. Celem spotkania było poznanie specyfiki pracy strażaków, zapoznanie z wyposażeniem wozu strażackiego oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania się w miejscach publicznych. W trakcie spotkania strażak zaznajomił dzieci z ciekawostkami związanymi z jego pracą, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać Straż Pożarną. Przy okazji utrwaliły numer telefonu do Staży Pożarnej 998 i numer alarmowy 112. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Dzieci mogły go z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, którym dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Wszyscy uczestnicy mogli się poczuć jak prawdziwi strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie.