• 6 grudnia - Wizyta Św. Mikołaja

• „6 grudnia – jak dobrze wiecie Święty Mikołaj chodzi po świecie…”.

Mikołajki to jeden z takich dni na które dzieci czekają przez cały rok! I to właśnie 6 grudnia do naszej szkoły zawitał nie kto inny, tylko MIKOŁAJ w towarzystwie pomocników (Panie z Rady Rodziców). Został On przywitany przez wszystkich uczniów, którzy mieli na sobie czapeczki mikołajkowe oraz czerwone elementy stroju. Ponadto dzieci z oddziału przedszkolnego wystąpiły śpiewając piosenki i recytując wiersze. Mikołaj hojnie obdarował wszystkich prezentami. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie.

• Wycieczka do muzeum bombki choinkowej.

• 28 listopada chętni uczniowie z naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Pod opieką pani przewodnik oglądaliśmy stanowiska z choinkami i bombkami z różnych części świata. Obejrzeliśmy cały proces wyrobu ozdób choinkowych. Pracownik fabryki palnikiem ogniowym rozgrzewał szkło a następnie formułował z niego dowolne kształty. Kolejny etap w powstawaniu bombek to ich srebrzenie. W następnym etapie bombki trafiają do farbiarni, gdzie nadaje się im przeróżne kolory. Po koloryzacji wędrują do suszarni, następnie są przycinane, kapslowane i ręcznie ozdabiane. W dalszym etapie zwiedzania dzieci mogły poobserwować pracę pań, które były odpowiedzialne za zdobienie ręczne bombek. Przekonały się, że ta czynność wymaga nie tylko talentu ale też ogromnej cierpliwości. Najbardziej atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Na pamiątkę pobytu  w fabryce każdy uczestnik otrzymał bombkę, własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów.