• Zapisy do oddziału przedszkolnego i I klasy szkoły.

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Floriana w Kamieniu - Podlesiu przypomina o zapisach dzieci do oddziału przedszkolnego i I klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2023/2024. Do oddziału przedszkolnego można zapisać dzieci urodzone w roku 2017 i 2018. Dzieco czteroletnie bedą przyjmowane tylko, gdy obydwoje rodzice  pracują. Ilość miejsc dla 4 - latków ograniczona.

Dokumenty do zapisu można pobrać ze strony internetowej szkoły: zakładka "Organizacja pracy szkoły", podstrona "Dokumenty do pobrania", lub w sekretariacie szkoły.

Z poważaniem: Dyrektor szkoły mgr Jan Madej.

• XXXI Dzień Chorego

• Miej o nim staranie”

11 lutego 2023 był obchodzony w naszej szkole Dzień Chorego. Uczniowie przedstawili program artystyczny składający się z dwóch części. W pierwszej części uczniowie przedstawili utwory literackie na temat życia i tego jak ono ma przebiegać. Uczennica Julia Głuszak zaśpiewała piosenkę pt.” Żeby szczęśliwym być” , Szymon Krawczyk wykonał utwór „Nie liczę godzin i lat”, Julia Szcząchor zaśpiewała piosenkę „Nic dwa razy się nie zdarza” a Basia Guz zagrała na saksofonie utwór „Sto lat”. Na koniec uczniowie wcielili się w role postaci znanej bajki „Księżniczka na ziarnku grochu”. Za piękny występ artystów nagrodzono gromkimi brawami.

• „Laboratoria przyszłości” c. d.

• Wykorzystanie przez naszą szkołę sprzętów

zakupionych w programie „Laboratoria przyszłości” c. d.

Uczniom naszej szkoły bardzo przypadły do gustu zajęcia kulinarne. Zapach rozchodzących się po szkole gofrów, które przygotowała klasa VI, sprawił że pozostali uczniowie postanowili również przygotować takie pyszności. Dzięki zakupionemu w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” sprzętowi gospodarstwa domowego jakim jest gofrownica MPM uczniowie mogli wykorzystać zdobytą wiedzę i doświadczenie w zakresie przygotowywania posiłków z zachowaniem zasad higieny i bezpieczeństwa pracy. Dużo radości dostarczyła dzieciom nie tylko sama degustacja apetycznie wyglądających gofrów, ale również ich przygotowanie.

W ramach wyżej wymienionego programu zakupiliśmy również żelazko. Uczniowie zostali zapoznani z jego instrukcją obsługi oraz zasadami bezpiecznego użytkowania. Jest to urządzenie niebezpieczne, ale bardzo przydatne w codziennym życiu. Stąd też warto umieć posługiwać się takim urządzeniem. Niektórzy uczniowie opanowali już taką umiejętność i chętnie podejmują prace na rzecz szkoły np. uczennice klasy VI pięknie uprasowały stroje na przedstawienie pt. „Księżniczka na ziarnku grochu” przygotowane na uroczystość Dnia Chorego.

Dzięki wsparciu finansowemu, które otrzymała nasza szkoła możemy uczyć naszych uczniów poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczą również w zajęciach lekcyjnych podczas, których mają możliwość projektowania różnych konstrukcji z wykorzystaniem klocków GIGO. Nie tylko starsi uczniowie, ale również i młodsi na zajęciach świetlicowych poprzez zabawę mogą rozwijać swoją wyobraźnię przestrzenną, kreatywność przy tworzeniu ciekawych projektów.

14 lutego odbyła się w naszej szkole długo wyczekiwana zabawa choinkowa. Wiele atrakcji i radości dostarczył uczestnikom zabawy DJ ANDREW. Wspólne zabawy jak równie inne uroczystości szkolne uwieczniliśmy na zdjęciach wykonanych aparatem fotograficznym zakupionym z programu „Laboratoria przyszłości”

• „Stroik dla Samotnych”

•

Tradycją naszej szkoły stało się coroczne organizowanie akcji „Stroik dla Samotnych”. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły odwiedzili osoby starsze, samotne, którym wręczyli stroiki i złożyli świąteczne życzenia. Spotkania te są zarówno dla uczniów, jak i osób starszych niezwykle wzruszające, przepełnione ciepłem i radością.