• Brawo Basiu!

• Z wielką dumą informujemy, że w dniu 6 czerwca 2023r. ucz. Barbara Guz zdobyła wyróżnienie i uzyskała tytuł laureata w XII Podkarpackim Konkursie Twórczości Literackiej ,,Gdy słowa dojrzewają”. Choć dziewczynka jest dopiero w VI klasie w swojej pracy wykazała się niezwykłymi umiejętnościami językowymi i wielką wrażliwością literacką. O wielkim sukcesie młodej pisarki świadczą fakty, że w rywalizacji w kategorii prozy wzięło udział 87 uczestników, a tegoroczna edycja konkursu zyskała status ogólnopolski, ponieważ prace nadesłali uczestnicy z pięciu województw, ośmiu powiatów i dziewiętnastu gmin. Ranga organizacji patronujących temu konkursowi jest znacząca, gdyż są wśród nich: rzeszowski oddział Związku Literatów Polskich, ogólnopolski kwartalnik literacko-artystyczny ,,Fraza” w Rzeszowie wydawany przez pracowników naukowych Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Stowarzyszenie Literackie ,,Witryna” w Stalowej Woli. Konkurs umieszczony jest na kuratoryjnej liście konkursów, w których sukcesy mogą być odnotowywane na szkolnych świadectwach. W rozwijaniu kompetencji językowych i zainteresowań literackich wspiera uczennicę polonistka Krystyna Lenart. Serdecznie gratulujemy Basi i trzymamy mocno kciuki za kolejne jej sukcesy!

Na zdjęciu od lewej: przewodnicząca rzeszowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich p. Małgorzata Żurecka, główny organizator konkursu p. Ryszard Mścisz, nagrodzona ucz. Barbara Guz, polonistka p.Krystyna Lenart

• WIELKI SUKCES RECYTATORÓW Z NASZEJ SZKOŁY!

• W dniu 26 maja 2023r. odbył się w ZS w Kamieniu Międzygminny Konkurs Recytatorski ,,Mamy też lubią poezję Szymborskiej”, na którym wystapiło czworo uczestników z naszej szkoły. Po zaprezentowaniu porywającej recytacji ucz. Małgorzata Dec zdobyła II miejsce, a ucz. Julia Głuszak miejsce III w kategorii klas VII-VIII. Natomiast ucz. Igor Gudyka zachwycił recytacją w kategorii wiekowej uczniów klas IV-VI i uzyskał II miejsce. W tej kategorii pięknie zaprezentowała się także ucz. Barbara Guz.Uczeniów przygotowała do występów pani Krystyna Lenart. .W konkursie brało udział 27 uczestników, toteż sukces naszych uczniów jest bardzo duży. Gratulujemy i życzymy kolejnych równie udanych występów.