• "Laboratoria przyszłości" - c.d.

• Wykorzystanie przez naszą szkołę  sprzętów

zakupionych w programie  „Laboratoria przyszłości” c. d.

Uczniowie naszej szkoły systematycznie korzystają na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych z pomocy zakupionych w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości” . Wyposażenie szkoły w nowy sprzęt pozwala uatrakcyjnić  dotychczasowy proces zdobywania wiedzy oraz praktycznych umiejętności przez uczniów.

Na lekcjach techniki w klasie V przy realizacji tematu  „Właściwości i zastosowanie drewna” uczniowie poznali narzędzia do obróbki drewna tj. młotek ślusarski, szczypce uniwersalne,  akumulatorową wiertarko-wkrętarka, zestaw bitów do wiertarki akumulatorowej, zestaw wkrętaków które zostały zakupione w ramach wyżej wymienionego programu. Mieli oni również możliwość zdobywania nowej wiedzy z zakresu programowania poprzez udział w zabawie , która polegała na tworzeniu ciekawych konstrukcji przestrzennych z klocków GIGO. Zajęcia te bardzo zaangażowały uczniów do pracy. Dzięki tej zabawie nasi uczniowie z radością wykonywali niezwykłe konstrukcje, rozwijali logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną oraz współpracę w grupie. Doskonalili również umiejętność odczytywania danych z instrukcji.

Natomiast uczniowie klasy VI uczestniczyli w zajęciach kulinarnych podczas, których wypiekali gofry. Zostali zapoznani ze sprzętem do wypieku gofrów oraz z zasadami bezpieczeństwa podczas jego użytkowania . Następnie  wykonali według  przepisu ciasto, nagrzali gofrownicę i zajęli się wypiekiem pysznych słodkości. Zapach wypiekanych gofrów roznosił się po całej  szkole i przyciągnął do sali wielu łasuchów. Wszyscy z niecierpliwością czekali aż gofry będą wykonane. Gotowe wypieki doprawiane były według gustu i smaku  dżemem i  cukrem pudrem. To były bardzo interesujące  i praktyczne zajęcia, które przyniosły uczniom  wiele radości i świetnej zabawy. Dzieci uwielbiają eksperymentować w kuchni i przyrządzać różne potrawy. Takie zajęcia uczą samodzielności, a także pracy zespołowej.  W zajęciach kulinarnych uczniowie korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach Programu „Laboratoria przyszłości".

• KONKURS PLASTYCZNY

• KRUS w Leżajsku ogłasza XIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży

pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

Tematem konkursu jest zapobieganie skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji min. środków ochrony roślin, nawozów, paliw.

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach wiekowych :

I grupa – klasy „0” – III Szkoły Podstawowej

II grupa – klasy IV – VIII Szkoły Podstawowej

Zadaniem konkursowym jest wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej  w formacie A3                            w dowolnej technice  ( rysunek, szkic, malarstwo, wyklejanka, wydzieranka itp.)                              obrazującej sposoby zapobiegania skutkom niewłaściwego stosowania

Prace należy przekazać wychowawcom klas do 20 marca 2023r.

Bardzo serdecznie zachęcamy uczniów naszej szkoły

do wzięcia udziału w wyżej wymienionym konkursie!

• Dzień Babci i Dziadka!

• Dzień Babci i Dzień Dziadka to szczególne dni w kalendarzu. Kojarzone są z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i podziękowaniami. Babcia i Dziadek to bez wątpienia bardzo ważne osoby w naszym życiu.

W związku z powyższym w naszej szkole w środę 1 lutego 2023 roku odbyła się uroczysta akademia dla Babć i Dziadków zorganizowana z okazji Ich święta. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. W uroczystości wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I i II. Na początku pan dyrektor Jan Madej w imieniu własnym oraz całej społeczności szkolnej przywitał Szanownych Gości oraz złożył najserdeczniejsze życzenia. Następnie dzieci z zerówki zatańczyły „Krakowiaka” oraz recytowały wiersze i śpiewały piosenki tematycznie związane z tymże świętem. Uczniowie z klasy I i II przedstawili „Jasełka”, mali artyści z wielkim przejęciem odtwarzali swoje role. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewali ,, STO LAT ...", złożyli przybyłym babciom i dziadkom oraz seniorom z Klubu Seniora życzenia, i wręczyli wzruszonym gościom prezenty. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Spotkaniu towarzyszyła wspaniała atmosfera, która długo pozostanie w naszej pamięci.