• Integracyjna rowerowa wycieczka klasy 5

• Początek września przywitał nas wyjątkowo wakacyjną pogodą, która zachęca do aktywnego spędzania czasu. W poniedziałek, 18 września 2023r. klasa 5 wraz z p. Agnieszką Krawczyk i p. Elżbietą Sabat-Piędel wyruszyła na wycieczkę rowerową w Morgi. Wyprawa łączyła ze sobą aktywny wypoczynek, uczniowie mieli możliwość upieczenia samodzielnie kiełbasek oraz spędzić ze sobą przyjemnie czas. Przejechaliśmy 16km, trasa przebiegła nam bardzo przyjemnie. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i dumni dystansu jaki udało nam się pokonać.

• Akcja „Sprzątanie Świata- Polska 2023”

•  15 września 2023r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 30 edycji akcji „Sprzątanie świata- Polska”, które w tym roku przebiegało pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Celem tej akcji było przede wszystkim kształtowanie nawyków ekologicznych wśród dzieci i młodzieży, nauka segregacji  śmieci  oraz podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Akcja rozpoczęła się krótkim spotkaniem podczas, którego przybliżona została historia powstania tej idei. Następnie dyrektor szkoły wskazał uczniom rejony objęte sprzątaniem, za które byli odpowiedzialni. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do pracy i dokładnie uprzątnęli teren wokół szkoły  oraz wzdłuż drogi głównej biegnącej przez naszą miejscowość.

Udział uczniów w takiej akcji to  nie tylko spacer integrujący poszczególne klasy. To przede wszystkim  praktyczna lekcja szacunku do przyrody.

• ŚWIĘTO SŁOWA W NASZEJ SZKOLE!

• W poniedziałek 11. 09.2023r. w naszej szkole odbyła się wielka uczta słowa w ramach ogólopolskiej akcji ,,Narodowe Czytanie” organizowanej pod patronatem Pary Pprezydenckiej. W tym roku utworem przewodnim było ,,Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W gościnnej auli Klubu Seniora na forum całej szkoły czarowali interpretacją fragmentów utworu: Dyrektor Szkoły p. Jan Madej, anglistka p. Agnieszka Krawczyk, przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Kowal, oraz uczniowie: Alicja Grabiec, Szymon Krawczyk, Amelia Szajc, Igor Gudyka, a dawną pieśń ludową zacytowaną w utworze zaśpiewali uczniowie klasy III Zuzanna Chudzik i Mateusz Kołodziej. Spotkanie zachwyciło wszystkich uczestników i pozostawiło niezapomniane wrażenia. Z niecierpliwością wszyscy czakają na przyszłoroczną odsłonę. Organizatorką akcji narodowego czytania była polonistka Krystyna Lenart.

• Uroczyste rozpoczecie roku szkolnego 2023/2024

• Wyjatkowo, bo w dniu 4 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Tradycyjnie pierwszym punktem programu uroczystości była Msza Święta odprawiona w intencji nauczycieli i uczniów przez Ksiedza proboszcza Stanisława Busztę w Kościele Parafialnym w Podlesiu. Następnie uczniowie przemaszerowali do szkoły. W  auli szkoły zebranych nauczycieli, uczniów i rodziców powitał Dyrektor szkoły Jan Madej.  Przedstawił zebranym wychowawców poszczególnych klas i nowych nauczycieli, którzy podejmują pracę w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym. Szczególnie serdecznie zostali powitani najmłodsi i nowi uczniowie. Kolejnym punktem uroczystości było spotkanie uczniów poszczególnych klas z wychowawcami. Tradycyjnie w tym dniu uczniowie otzrymali zestaw podręczników i zostali zapoznani z planem lekcji.