• Pasowanie na ucznia.

• W dniu 19.10.2021r. odbyło się pasowanie na ucznia. Jest to uroczystość na stałe wpisana w harmonogram imprez szkolnych. W tym roku klasa I liczy 6 uczniów. Pod kierunkiem swojej pani wychowawczyni, pierwszoklasiści przygotowali program artystyczny, zawierający wiersze, piosenki i taniec. Swoim wystąpieniem najmłodsi uczniowie w szkole mieli udowodnić, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły.

Uczniom klasy I życzymy zapału do pogłębiania wiedzy, sukcesów i samych miłych chwil w szkole!

• Bo nauczyciel jest kapitanem,
            co na okręcie dookoła świata
            Płynie wraz z nami przez szkolne lata”

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Potocznie dzień ten zwany jest Dniem Nauczyciela, a jego data jest stała. Wypada dokładnie 14 października.

Aby uczcić to święto, uczniowie klas VI I VII wystapili na uroczystej akademii. Były piękne wiersze, piosenki i życzenia oraz symboliczne kwiaty. Humor i uśmiech przeplatał sie z mamentami głebokich wzruszeń zarówno uczniów jak i nauczycieli.

Dyrektorowi, Nauczycielom i Pracownikom szkoły życzymy sukcesów pracy zawodowej i pomyślności w życiu osobistym!

• Wycieczka rowerowa klasy VIII

• Klasa 8 wzięła udział w jednodniowej wycieczce rowerowej 4 października 2021. Dopisała nam wspaniała, słoneczna pogoda. Tym razem wybraliśmy się na Poręby, gdzie wśród malowniczych jesiennych drzew można było sobie usiąść ,odpocząć i rozpalić ognisko.

• Dzień chłopaka pod krawatem.

• Dzień Chłopaka to święto wszystkich chłopców, tych dużych i tych małych. W tym roku w naszej szkole Dzień Chłopaka obchodzony był nietypowo,  ponieważ Samorząd Uczniowski zorganizował akcję pod hasłem „Dzień Krawata na Dzień Chłopaka”. Chłopcy, którzy założyli tego dnia krawat mieli na lekcjach spore przywileje: byli zwolnieni z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek. Dziewczęta przygotowały  tego dnia dla chłopców wiele ciekawych atrakcji min. konkurs na „Super Chłopaka”.  Sześciu najsympatyczniejszych chłopców z klas IV – VIII, których wytypowały dziewczęta zmagało się z wieloma ciekawymi  konkurencjami konkursowymi. Konkurencje były bardzo ciekawe i dostarczały wielu emocji. Publiczność dopingowała uczestników i nagradzała brawami.  Nie lada wyzwaniem okazało się przyszycie guzika, zawiązanie krawatu , czy  też  określenie składników ,  z których można przyrządzić pyszne naleśniki . Zjedzenie przez uczestników cytrynki  i nie robienie przy tym kwaśnej minki – okazało się najłatwiejszym zadaniem. Jednak ze znajomością symboli popularnych marek samochodowych oraz  narzędzi do obróbki różnych materiałów było troszkę gorzej. Wszyscy uczestnicy bardzo się starali. Każdy chciał zaprezentować się jak najlepiej. Jednak zwycięzcą został Patryk Dudzik – uczeń klasy IV,  który  uzyskał od jury najwięcej punktów i otrzymał dyplom „Super Chłopaka”. Dziewczęta z naszej szkoły stanęły na wysokości zadania  i przygotowały dla wszystkich chłopców, z okazji ich święta słodkie niespodzianki oraz żółte krawaty z napisem  „Super Chłopak”. Bo tak naprawdę w naszej szkole wszyscy chłopcy są SUPER.  Dziewczęta złożyły chłopcom  piękne, rymowane  życzenia. Nie zabrakło STO  LAT , które uczennica kl. VII – Amelia Piróg zagrała na skrzypcach. Tego dnia było  naprawdę miło i przyjemnie. Nasi chłopcy pięknie prezentowali się w krawatach.

• Wrześniowe rocznice.

• Wrzesień to miesiąc szczególny w historii naszego kraju. 82 lata temu 1 września ziemie polskie od północy zaatakowali Niemcy, a 17 dni później od wschodu Związek Radziecki. Dla upamiętnienia tych wydarzeń właśnie 17 września 2021r. uczniowie klas VI i VII przygotowali uroczysty apel, którego myślą przewodnią było uczczenie pamięci tych wszystkich, którzy poświęcili własne życie dla ratowania swojej Ojczyzny. W apelu oprócz nauczycieli i uczniów naszej szkoły udział wzięli również seniorzy z działającego przy szkole Klubu Seniora. Wszyscy w skupieniu wysłuchali przygotowanych przez młodzież wierszy i piosenek oddając cześć bohaterom z okresu II wojny światowej.