• Jesteśmy dumni z Karola!

          • Uczniowie naszej szkoły brali  udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Bezpieczne wakacje 2022” organizowanym przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

            Uczeń Karol Partyka z kl. VII  zajął II miejsce w wyżej wymienionym konkursie.

            W dniu 07.12.2022r. nastąpiło uroczyste wręczenie nagród  laureatom  powiatowego etapu konkursu, które odbyło się w siedzibie Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Rzeszowie.

            Karol  z radością i uśmiechem na twarzy odbierał piękny dyplom i wspaniałą nagrodę od organizatorów konkursu.

          • Konkurs "Biblioteka moich marzeń"

          • Podsumowanie konkursu „Biblioteka moich marzeń”

            W  piątek tj. 02.12.2022r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Biblioteka moich marzeń” . W konkursie wzięło udział  10  uczniów z klas „0” – VIII.  Wykonali oni ciekawe prace zarówno w formie płaskiej  i przestrzennej. W ich wykonanie włożyli wiele trudu oraz wykazali się dużą kreatywnością i oryginalnością . Z prac uczniów wynika, że marzą oni o bajkowej bibliotece pełnej magii i czarów. Bibliotece wypełnionej ciekawymi książkami, które można będzie poczytać na mięciutkich poduszkach, kocach, pufach w towarzystwie kolorowych pluszaków . W konkursie tym  I miejsce w kategorii klas „0” –III  zdobyła Ania  Partyka z kl. „0” ( forma przestrzenna)  oraz Beatka Guz z kl. „0” ( forma płaska). W klasach IV- VIII pierwsze miejsce zdobyło dwóch uczniów tj. Karol Partyka z kl. VII ( forma przestrzenna) i Patryk Kubasiewicz kl. IV ( forma przestrzenna).

            Wszystkim uczniom dziękujemy za pięknie wykonane prace oraz gratulujemy tak wspaniałych pomysłów.

          • „Laboratoria przyszłości” c. d.

          • Wykorzystanie przez naszą szkołę  sprzętów

            zakupionych w programie  „Laboratoria przyszłości” c. d.

            W każdym miesiącu staramy się stopniowo zapoznawać naszych uczniów ze sprzętami, które szkoła zakupiła w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”. Bardzo często wykorzystujemy te urządzenia na zajęciach techniki, godzin wychowawczych, informatyki jak również na zajęciach pozalekcyjnych. W tym  miesiącu uczniowie klasy V zapoznali się z budową i zasadą działania maszyny do szycia. Na zajęciach techniki podczas, których omawiane były tematy z działu „Włókno”, uczniowie mieli  za zadanie samodzielnie uszyć swoją wymarzoną poduszkę.  Zajęcia bardzo im się podobały. Z wykonanych poduszek byli dumni nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice. Natomiast uczniowie klasy VII na zajęciach  plastyki omawiali tematy związane z fotografią i filmem, dlatego  zaprezentowany został im zakupiony w ramach programu  sprzęt do nagrań , w skład którego wchodził : aparat fotograficzny, gimbal, mikron kierunkowy. Zakupiony aparat fotograficzny ma wiele możliwości, z którymi uczniowie systematycznie będą zapoznawani . Przy jego pomocy uczniowie wykonywali różne zdjęcia, oceniali ich jakość oraz sposób wykonania. Dzięki niemu udało nam się wykonać ciekawy pokaz slajdów  z długo wyczekiwanej przez uczniów zabawy andrzejkowej. Aby kształtować wyobraźnię przestrzenną uczniów, rozwijać ich zainteresowania i zdolności oraz pasję do projektowania ogłosiliśmy konkurs na „Najciekawszy model 3D” . Działanie to ma zachęcić uczniów do lepszego poznania programu Tinkercad oraz do tworzenia ciekawych konstrukcji. Zaprojektowane przez uczniów  prace zostaną wydrukowane na szkolnej drukarce 3D  i  zaprezentowane na wystawce pokonkursowej.

          • Narodowe Święto Niepodległości

          • Dnia 10 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości pod hasłem „ Zaśpiewajmy dla Niepodległej”.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            W nastrój upamiętniający dawne, ciężkie czasy wprowadzili nas uczniowie klasy VIII, których wspomogła czwórka dzieci z klasy I - Zuzia Kowal, Emilka Piróg, Martynka Szcząchor i Szymon Miazgowicz.

            Akademia miała na celu wzbudzenie refleksji na temat faktów historycznych i przybliżenie wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

            11 listopada jest lekcją patriotyzmu i historii. Warto pamiętać, że „Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna (…)”.

          • Konkurs dla uczniów klas IV-VIII

          • Konkurs dla uczniów klas IV-VIII

            Najciekawszy model 3D”

            Celem konkursu jest :

            -pobudzenie kreatywności uczniów

            - rozwijanie zainteresowań projektowaniem i drukowaniem 3D

            - kształtowanie umiejętności modelowania obiektów 3D

            -popularyzacja programu „Laboratoria przyszłości”

            -upowszechnianie i wspieranie działalności innowacyjnej szkoły

             

            Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej

            im. św. Floriana w Kamieniu Podlesiu.

            Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu przez ucznia w programie Tinkercad ciekawego modelu 3D, który zostanie w szkole wydrukowany na drukarce 3D.

            Wykonane przez uczniów prace w formie projektu zapisanego w formacie STL można:

            1)zapisać na pendrive i dostarczyć organizatorowi konkursu lub

            2)przesłać na następujący e-mail : amela777@wp.pl

            Prace konkursowe należy dostarczyć do dnia 9 grudnia 2022 roku

            Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21 grudnia 2022r.

            Przygotowane przez uczniów projekty modeli 3D zostaną w szkole wydrukowane i wyeksponowane na wystawie pokonkursowej

            Informacje dodatkowe można będzie uzyskać u organizatora konkursu.
             

            Zachęcam wszystkich do udziału w konkursie : Marta Sztaba

             

          • Wycieczka do zakładów produkcyjnych w Kamieniu.

          • Dnia 24 października 2022 roku w ramach zajęć z doradztwa zawodowego klasa ósma odwiedziła dwa największe zakłady pracy w gminie Kamień: KOBEX i REMET. Opiekunami były panie Teresa Bednarz (prowadząca zajęcia z doradztwa zawodowego) oraz Bogusława Piróg (wychowawczyni). Po zakładzie KOBEX oprowadzał uczniów pan Bartosz Olszowy i pan Marcin Bolko, a po zakładzie REMET pan Kamil Bednarz.

             

            Autorką zdjęcia jest pani Katarzyna Łach - specjalista ds. marketingu w firmie KOBEX.

          • Laboratoria Przyszłości

          • Wykorzystanie sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria przyszłości”

            w Szkole Podstawowej im. św. Floriana w Kamieniu Podlesiu

             

            W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła otrzymała wiele ciekawych sprzętów, które wykorzystujemy na zajęciach lekcyjnych i nie tylko. Jak wiemy wszystkie dzieci bardzo chętnie lubią eksperymentować w kuchni i przygotowywać różne posiłki. W klasie VI na lekcjach techniki realizowaliśmy tematy z działu „ABC zdrowego żywienia”, podczas których omawiane były min. zasady racjonalnego odżywiania się . Po zajęciach teoretycznych nadszedł czas na zajęcia praktyczne , gdzie uczniowie przygotowywali pełnowartościowe kanapki. Zajęcia te dostarczyły dzieciom wiele radość. Poprzez zabawę uczyli się estetyki i higieny pracy oraz starali się wykorzystać zdobytą wiedzę na temat składników odżywczych zawartych w określonych składnikach pokarmowych. Działanie to sprawiło, że uczniowie wyszli z pomysłem przygotowania kanapek, które bardzo lubią, a mianowicie kanapek w formie tosta. Dzień 29 października 2022r.w naszej szkole został ogłoszony DNIEM TOSTA. Bardzo przydatny okazał się wówczas zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” sprzęt jakim jest opiekacz firmy MPM. Dziewczęta z klasy VI : Justynka Nawrocka, Gabrysia Nawrocka oraz Justynka Watras przygotowały wspaniałe tosty dla uczniów klas IV – VIII. Tosty w wersji tradycyjnej z dodatkiem szynki, sera i ketchupu jak również z dodatkiem musztardy znikały bardzo szybko z talerzy. Chętnych do smakowania nie brakowało. W tym dniu wszyscy mieli pełne brzuchy i dobre humory. Akcja ta przeprowadzona została również w klasach młodszych.

            Wykorzystujemy także zestawy Klocków GIGO do programowania. Tu przede wszystkim uczniowie klasy VI i VII na godzinie wychowawczej uczyli się programowania w praktyce. Samodzielnie budowali różne modele według podręcznika z graficznymi instrukcjami, które szczegółowo krok po kroku pokazują jak wykonać poszczególne konstrukcje. Klocki GIGO bardzo zaangażowały uczniów do pracy. Zajęcia były bardzo twórcze i aktywne. Pobudzały wyobraźnię dzieci, ćwiczyły ich sprawności manualne oraz rozwijały umiejętności komunikowania i pracy w grupie.

            W dalszym ciągu wykorzystujemy również drukarkę 3D. Oto wydrukowany klucz, który otwiera „magiczne drzwi” do Krainy Baśni.

          • Konkurs Biblioteczny

          •  

            „BIBLIOTEKA MOICH MARZEŃ”

             Konkurs  skierowany jest  do uczniów klas „0” -  VIII . Będzie rozpatrywany w dwóch grupach wiekowych :

                        I grupa  - uczniowie klas „0” – III

                       II grupa – uczniowie klas IV- VIII

            Zadaniem konkursowym jest wykonanie ciekawej ilustracji, wypowiedzi pisemnej lub innej formy pod hasłem „Biblioteka moich marzeń”

             Pracę plastyczną w formie ilustracji można wykonać w formacie A3 lub A4 .  Uczniowie przedstawiają na niej własną wizję biblioteki szkolnej.

             Każdy z uczestników konkursu może przygotować jedną, samodzielnie wykonaną pracę konkursową, przygotowaną w dowolnie wybranej technice plastycznej (np. rysunek, malarstwo, szkic,  grafika, wyklejanka, techniki mieszane )  z wyłączeniem materiałów sypkich i nietrwałych.

             Może być to także praca wykonana w formie plakatu, znaczka pocztowego

             Dopuszcza się również wykonanie pracy przestrzennej.  

             Prace grupowe nie będą oceniane.

             Prace powinny być złożone w bibliotece szkolnej najpóźniej do 25 listopada 2022r.

             Prace powinny  być czytelnie opisane na odwrocie: imię i nazwisko ucznia, klasa.

             Prace będą oceniane według następujących kryteriów: zgodność wykonanej prace z hasłem konkursowym, samodzielność, inwencja, oryginalność i pomysłowość przedstawienia tematu, ogólne wrażenia estetyczne.

             Oceny złożonych prac dokona Jury powołane przez Opiekuna biblioteki szkolnej

             Przewiduje się przyznanie nagród za I, II, III miejsce oraz wyróżnień . Uczestnicy finału otrzymają dyplomy za udział w konkursie oraz nagrody .

             Najlepsze prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej

              Informacje dodatkowe można będzie uzyskać w bibliotece szkolnej

            Zapraszam do udziału w konkursie!

          • Uwaga konkurs!

          • Ogłaszam konkurs dla uczniów klas 0 - VIII

            p h: ,,BUDUJEMY BUDKĘ LĘGOWĄ DLA PTAKÓW”

            w ramach akcji,, Pomagamy ptakom przetrwać zimę”

            Proszę wykonać budkę dla ptaków.

            Dla uczestników konkursu przewidziane są ciekawe nagrody,

            które ufunduje Koło Łowieckie ,, Knieja”.

            Budki należy oddać wychowawcom klas do 9 grudnia 2022r.

            Organizator: Grażyna Sycz

             

            SZCZEGÓŁY KONKURSU

            • Udział w konkursie biorą uczniowie klas 0 –III, oraz IV –VIII

            • Konkurs polega na zbudowaniu budki dla ptaków,

            dbając o bezpieczeństwo uczniów biorących udział w konkursie bardzo proszę o pomoc członków rodziny (np. starsze rodzeństwo, taty, dziadka),


             

            Wymagania dotyczące budowy budek:


             

            • Mogą być wykonane z drewna lub w drążonych pni drzew

            • Mają posiadać: spadzisty dach z jednej deski w kierunku od pnia do otworu,

            • Średnica otworu wlotowego: 2,8 – 3,5 cm lub 4,7 – 5,5 cm,

            • Odpowiednią odległość między dnem skrzynki i otworem wlotowym,

            • Deski nieheblowane od wewnątrz,

            • Budka powinna być otwierana, aby było możliwe uprzątnięcie jej wnętrza.

            Ocena prac:

            • Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0 ,I –III, IV – VIII

            • Jury przy ocenie będzie brać pod uwagę: solidność, estetykę, funkcjonalność budki i pomysłowość.


             


             

            Termin:

            • Wykonane budki składamy do wychowawcy klas lub organizatora konkursu do 9 grudnia 2022r.

            • Ocena budek i wystawa odbędą się z udziałem przedstawiciela Koła Łowieckiego ,,Knieja”

            • Dla zwycięzców w kategoriach wiekowych przewidywane są nagrody oraz wyróżnienia i upominki.



             


             

          • Pasowanie na ucznia klasy I

          • Tradycją naszej szkoły jest, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy.  W dniu 25 października pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności swoich najbliższych rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Nie obyło się też bez upominków oraz pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

          • Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

          • Góry Świętokrzyskie to jedno z piękniejszych miejsc naszego kraju. Tutaj właśnie w dniu 18 października wybraliśmy się na wycieczkę dofinansowaną z rządowego programu „Poznaj Polskę”. Pogoda była dla nas bardzo łaskawa, dlatego w słonecznych promieniach mogliśmy podziwiać widoki okolicznych wzgórz z Zamku Królewskiego z Chęcinach. Spacerem udaliśmy się do klasztoru Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu. Wisienką na torcie była wizyta w Jaskini Raj – jednej z najpiękniejszych jaskiń krasowych w Polsce. Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne wyprawy.

          • Sprzątanie Świata.

          • W piątek 7 października 2022r. , wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w 29 akcję „Sprzątania świata", której tegoroczne hasło brzmiało: "Wszystkie śmieci są nasze”. Celem akcji jest  przede wszystkim podnoszenie kultury ekologicznej, nauka segregacji śmieci oraz podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Z tej okazji przygotowaliśmy przedstawienie pt. „Zielony Kapturek”, aby przypomnieć dzieciom jak należy segregować śmieci  oraz dlaczego powinniśmy dbać o środowisko. Przygotowaliśmy także dla uczniów pytania i zagadki o tematyce ekologicznej. Po części teoretycznej  przyszedł czas na działanie. Dyrektor szkoły wyznaczył rejony objęte sprzątaniem, za które odpowiedzialni byli uczniowie poszczególnych klas. Pod okiem nauczycieli i wychowawców  uczniowie wyruszyli w wyznaczonych kierunkach. Wcześniej zostali zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki oraz worki, do których mieli odpowiednio segregować śmieci. Uczniowie z dużym zaangażowaniem oraz dokładnością wysprzątali teren wokół szkoły jak również drogę wiodącą przez naszą miejscowość. Wśród znalezisk dominowały szklane butelki po napojach, puszki oraz papierki po słodyczach. Udział uczniów w takiej akcji jest wspaniałą lekcją ekologii, uczy szacunku do przyrody oraz dbałości o środowisko. 

          • Laboratoria przyszłości.

          • Wykorzystanie sprzętu  zakupionego w ramach programu „Laboratoria przyszłości”

            w Szkole Podstawowej im. św. Floriana w Kamieniu Podlesiu.

            W naszej szkole na zajęciach lekcyjnych jak równie podczas  różnego rodzaju akcji i uroczystości szkolnych wykorzystujemy zakupiony sprzęt w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”. Naszą uwagę w dużej mierze skupiliśmy na drukarce 3D ponieważ budziła ona duże zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży . Na godzinach wychowawczych oraz lekcjach informatyki uczniowie zapoznali się z budową drukarki 3D oraz pracowali w programie Tinkercad przygotowując proste modele 3D. Mieli także możliwość obserwacji procesu wydruku 3D.  Były to dla nich  bardzo aktywne i ciekawe zajęcia. Ponadto korzystaliśmy z   mikrofonów nagłownych i kierunkowych  podczas akcji „Narodowe Czytanie” jak również podczas akcji „Sprzątanie Świata”, gdzie uczniowie pięknie zaprezentowali się w scence pt. „Zielony Kapturek”. Wykorzystujemy  również  zakupiony aparat fotograficzny do robienia zdjęć podczas uroczystości szkolnych  dzięki czemu możemy dokumentować ważne wydarzenia z życia szkoły.

            Pozostałe zdjęcia w galerii.

          • Wycieczka do Zamościa

          • Sprawozdanie z wycieczki do Zamościa

             

            27 września uczniowie klas 0 – V wraz z opiekunami i rodzicami najmłodszych uczestników, wybrali się na całodniową wycieczkę do Zamościa. Na szczęście pogoda dopisała i mimo, że wsiadaliśmy do autokaru pełni obaw, Zamość powitał nas pięknym słońcem. W pierwszej kolejności wraz z przewodnikiem ( który zaskoczył nas pięknym, historycznym strojem szlacheckim, w który był ubrany ) udaliśmy się do Arsenału. Dowiedzieliśmy się w nim mnóstwa ciekawych informacji o starej broni, sposobach walki, wielu ciekawostek m.in. co oznacza powiedzenie że: plan spalił na panewce. Później przeszliśmy na polanę przed mury obronne, gdzie uczniowie sami mieli możliwość nabicia armaty i odpalenia jej. W następnej kolejności wybraliśmy się podziwiać Stare Miasto, obowiązkowe zdjęcie na schodach przed ratuszem, zakup pamiątek i przejście do Zamojskiej Manufaktury Słodyczy. W niewielkim zakładzie tuż przy rynku dzieci miały możliwość zobaczyć jak wyrabia się cukierki, a także osobiście zrobić dla siebie słodkiego lizaka. Po tym wyczerpującym zajęciu wszyscy z apetytem zjedliśmy smaczny obiad i udaliśmy się do autobusu. Ostatnim punktem naszej wycieczki było ZOO.  Widzieliśmy tam wspaniałe okazy niespotykanych w Polsce zwierząt. Podziwialiśmy różne rodzaje małp, puchaczy i mniejsze oraz większe dzikie „koty”. Byliśmy w motylarni, gdzie wśród egzotycznych roślin bytują kolorowe, większe i mniejsze motyle. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się gady, które w środowisku naturalnym są niebezpieczne, a w ZOO mogliśmy je  oglądać na wyciągnięcie ręki.  Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska egzotycznym ptakom, podziwiać żyrafy i niedźwiedzie. Wszyscy w dobrych humorach wróciliśmy do domu a wspomnienia z wycieczki na długo pozostaną w naszej pamięci.

          • Laboratoria Przyszłości


          • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

            Ma ona  na celu stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

            Celem inicjatywy jest wsparcie szkoły w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości

            z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).


                 W ramach programu „Laboratoria przyszłości” nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 30 000 zł na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i  rozwijaniu min :

            - umiejętności manualnych i technicznych,

            - umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia,

            - zdolności myślenia matematycznego

            - umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii

            - stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych,

            - pracy zespołowej,

            - dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.



            Wsparcie finansowe zostało przeznaczone na zakup wyposażenia zgodnie z założeniami Programu.

            Dzięki tej  inicjatywie, szkoła zakupiła m.in.:

            • drukarki 3D z akcesoriami
            • mikrokontrolery z sensorami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami
            • sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, greenscreeny, oświetlenie etc.)
            • stacje lutownicze

             Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni w roku szkolnym 2022/2023 nasze zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych.


          • KONKURS PLASTYCZNY „BEZPIECZNE WAKACJE"

          • „Bezpieczne Wakacje" to konkurs organizowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wraz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie

            Konkurs jest adresowany dla uczniów szkół podstawowych w wieku 10-15 lat.

            Jego celem jest edukowanie i uwrażliwienie uczniów na właściwe zachowania   w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w codziennych sytuacjach życiowych. Tematyka prac konkursowych powinna dotyczyć szeroko rozumianego bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu młodego pokolenia.

            Prace konkursowe powinny  poruszać poniższą  tematykę:

            • agresja i przemoc, w tym przemoc w sieci i przemoc rówieśnicza,
            • uzależnienia  (narkomania, alkoholizm, nikotynizm, używanie papierosów elektronicznych).

            Prace konkursowe mogą dotyczyć jednego lub kilku wyżej przedstawionych tematów. Mają być wykonane w formie  np. rysunku, akwareli, malarstwa. Może to być również projekt plakatu czy znaczka pocztowego. Wyklucza się przygotowanie pracy konkursowej w formie przestrzennej oraz                            z wykorzystaniem produktów sypkich takich jak np. ryż, kasza, brokat, piasek. Prace nie mogą być opracowane przy użyciu komputera. Prace mogą być wykonane na dowolnym formacie arkusza papieru.

            Wykonane prace plastyczne należy przekazać  wychowawcom klas

            do 3 października 2022 r.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

          • Nowy rok szkolny 2022/2023 rozpoczniemy 1 września 2022 roku Mszą świętą o godz. 900. Następnie przemaszerujemy za sztandarem do szkoły. Proszę przynieść plecaki, ponieważ w tym dniu  wydawane będą podręczniki.

          • Spotkanie ze strażakiem!

          • 06 maja 2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie dzieci klas 0-3 ze strażakiem OSP Podlesie, panem Józefem Szcząchor. Celem spotkania było poznanie specyfiki pracy strażaków, zapoznanie z wyposażeniem wozu strażackiego oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania się w miejscach publicznych. W trakcie spotkania strażak zaznajomił dzieci z ciekawostkami związanymi z jego pracą, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać Straż Pożarną. Przy okazji utrwaliły numer telefonu do Staży Pożarnej 998 i numer alarmowy 112. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Dzieci mogły go z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, którym dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Wszyscy uczestnicy mogli się poczuć jak prawdziwi strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie.